Այս իշխանությունը ժողովրդի մարմնի մեջ մխրճված գյուլլա է. Աշոտյան
Այս մեկ տարվա ընթացքում քաղաքական օրակարգը մեծամասամբ ձևավորվել է արտախորհրդարանական շրջանակների կողմից։ Մենք, մեկ է, կանք՝ իրենցից անկախ, մենք ունակ ենք մտածել։ Մենք կանք՝ ի հեճուկս իշխանությունների, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի համաժողովի ժամանակ ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Իրենք պարտվել են բոլոր քաղաքական դիսկուրսները, իրենք վախենում են մեզ հետ բովանդակային քննարկումներից։ Այս իշխանությունը քայքայում է արժեհամակարգային մատրիցան, ներմուծում է ճշտի և սխալի նոր ալգորիթմ, բարոյականի և անբարոյականի նոր հասկացություններ», - ասաց նա։
Արմեն Աշոտյանի խոսքով՝ պետք է Վանգա լինել՝ հասկանալու, թե ինչ է լինելու 2020 թվականին։
«Մենք չգիտենք՝ ինչ է լինելու օրվա ընթացքում. ում են բռնելու, վարչապետը հերթական ի՞նչ գաստրոնոմիկ համեմատություններ է անելու, ի՞նչ նոր սկանդալ է ի հայտ գալու և այլն։ 2020 թվականը կանխատեսելը դժվար է, որովհետև այս իշխանությունը ծանրության կենտրոնով շեղված գնդակ է։ Իսկ երբ գնդակի ծանրության կենտրոնը շեղված է, որպես նախկին դատական բժիշկ, կարող եմ ասել՝ դրանք մարմնի համար ամենավատանգավորն են, որովհետև երբ մտնում են մարմինի մեջ, անկանխատեսելի են քանդում ու քայքայում։ Այս իշխանությունն այդպիսի գյուլլա է», - ասաց Արմեն Աշոտյանը։

Армен Ашотян: Это власть – вонзившаяся в тело народа пуля
В Армении за последний год политическая повестка формировалась преимущественно со стороны внепарламентских сил. Вопреки желанию властей и независимо от нее мы существуем и способны думать, заявил сегодня в ходе обсуждения в аналитическом центре «Восканапат» заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Они проиграли во всех политических дискурсах, они бояться вступать с нами в содержательные обсуждения. Эта власть разрушает матрицу системы ценностей, внедряет новые алгоритм "правильно – неправильно", новые понятия нравственности и безнравственности», - сказал он.
По словам Армена Ашотяна, нужно быть Вангой, чтобы понять, что произойдет в стране в 2020 году.
«Мы не знаем даже, что произойдет в течение дня: кого поймают, какие очередные гастрономические сравнения мы услышим из уст премьера, какой новый скандал разгорится и т.д. Сложно прогнозировать 2020 год, поскольку эта власть – пуля со смещенным центром тяжести, А когда центр тяжести пули смещен, то, как бывший судмедэксперт могу сказать, что это самые опасные пули для тела, поскольку когда они проникают в тело, то разрушают и разлагают его непрогнозируемым образом. Эта власть – такая пуля», - сказал Армен Ашотян.