Պատերազմ կարող է սկսվել ցանկացած պահի. Դավիթ Շահնազարյան
Ռազմական գործողությունների վտանգն էականորեն մեծացել է։ Պատերազմ կարող է սկսվել ցանկացած պահի, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի համաժողովին ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն Դավիթ Շահնազարյանը։
«Ինձ համար ակնհայտ է, որ այդ դեպքում պետք է անընդունելի լինի, որ գործող իշխանությունը ղեկավարի այդ գործողությունները՝ հաշվի առնելով թե՛ նրա ինտելեկտուալ սահմանափակումները, թե՛ պատկերացումները։ Մենք պետք է հստակ հասկանանք, որ նոր ռազմական գործողությունների պայմաններում չի կարող թե՛ շփման գծի պաշտպանությունը, թե՛ ամբողջ քաղաքկանությունն իրականացնել մի անձնավորություն, որը տեսանք՝ ինչպես է տիրապետում Կալաշնիկովի ինքնաձիգին»,- ասաց նա։
Դավիթ Շահնազարյանը շեշտեց՝ Արցախը երբեք չի հայտնվելու Ադրբեջանի կազմում, շփման գիծն ի հեճուկս գործող իշխանությունների չի փոխվելու։

Война может начаться в любой момент – Давид Шахназарян
Опасность военных действий существенно увеличилась. Война может начаться в любой момент, заявил сегодня в ходе обсуждения в аналитическом центре «Восканапат» бывший директор Службы национальной безопасности Давид Шахназарян.
«Для меня очевидно, что в таком случае должно быть неприемлемым, чтобы этими действиями руководила действующая власть, учитывая как ее интеллектуальную ограниченность, так и представления. Мы должны четко понять, что в условиях новых военных действий ни оборона линии соприкосновения, ни вся политика не может осуществляться человеком, который, мы видели, практически не владеет автоматом Калашникова», - сказал он.
Давид Шахназарян отметил, что Арцах никогда не будет находиться в составе Азербайджана и линия соприкосновения вопреки действующей власти не измениться.