Պատերազմ կարող է սկսվել ցանկացած պահի. Դավիթ Շահնազարյան
Ռազմական գործողությունների վտանգն էականորեն մեծացել է։ Պատերազմ կարող է սկսվել ցանկացած պահի, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի համաժողովին ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն Դավիթ Շահնազարյանը։
«Ինձ համար ակնհայտ է, որ այդ դեպքում պետք է անընդունելի լինի, որ գործող իշխանությունը ղեկավարի այդ գործողությունները՝ հաշվի առնելով թե՛ նրա ինտելեկտուալ սահմանափակումները, թե՛ պատկերացումները։ Մենք պետք է հստակ հասկանանք, որ նոր ռազմական գործողությունների պայմաններում չի կարող թե՛ շփման գծի պաշտպանությունը, թե՛ ամբողջ քաղաքկանությունն իրականացնել մի անձնավորություն, որը տեսանք՝ ինչպես է տիրապետում Կալաշնիկովի ինքնաձիգին»,- ասաց նա։
Դավիթ Շահնազարյանը շեշտեց՝ Արցախը երբեք չի հայտնվելու Ադրբեջանի կազմում, շփման գիծն ի հեճուկս գործող իշխանությունների չի փոխվելու։

The danger of military actions has essentially grown. War may break at any moment, former director of NSS Davit Shahnazaryan stated at Voskanapat think tank’s conference.
“It is obvious for me that in such case the current authorities must not head the actions taking into consideration their intellectual restrictions and ideas. We must clearly understand that in conditions of new military actions the protection of the line of contact and the whole policy cannot be entrusted to a person who cannot handle Kalashnikov pistol, as we have seen,” Shahnazaryan said.
Summing up, the former official stressed that Artsakh will never become part of Azerbaijan and the line of contact will not be violated despite the acting authorities.