Նոր Զելանդիայում հրաբխի ժայթքման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 17-ի
Նոր Զելանդիայի Ուայթ-Այլենդ կղզում հրաբխի ժայթքման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 17-ի, հայտնել է «New Zealand Herald» հրատարակությունը՝ հղում անելով ոստիկանության տվյալներին:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 16 զոհի մասին:
Ինչպես հայտարարել է երկրի ոստիկանության ներկայացուցիչ Ջոն Թիմսը, երկրաշարժից տուժածը կիրակի երեկոյան մահացել է Օքլենդի հիվանդանոցներից մեկում:
Հրաբխի ժայթքումը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 9-ին՝Ուայթ-Այլենդ հրաբխային կղզում: Երկու մարդ համարվում է անհետ կորած: Նշվել է, որ տուժածներից շատերը ծանր վնասվածքներ ունեն, 31-ից 27-ը ստացել են մարմնի ավելի քան 30 տոկոսի այրվածքներ, շատերը ստացել են նաև շնչառական ուղիների այրվածքներ: Ոստիկանությունը ենթադրում է, որ կղզում փրկվածներ չեն մնացել:

Число жертв извержения вулкана в Новой Зеландии увеличилось до 17
Число погибших в результате извержения вулкана на новозеландском острове Уайт-Айленд возросло до 17, сообщает издание New Zealand Herald со ссылкой на данные полиции.
Ранее сообщалось о 16 погибших.
Как заявил представитель полиции страны Джон Тимс, пострадавший в результате землетрясения скончался вечером в воскресенье в одной из больниц Окленда.
Извержение вулкана произошло на вулканическом острове Уайт-Айленд 9 декабря. Два человека числятся пропавшими без вести. Сообщалось, что у многих пострадавших очень тяжелые травмы, 27 из 31 получили ожоги более 30% поверхности тела, многие получили также ожоги дыхательных путей. Полиция предполагает, что выживших на острове не осталось.