Ֆիլիպիններում ալկոհոլային թունավորումից տուժածների թիվը հասել է 300-ի
Ֆիլիպիններում ալկոհոլային թունավորումից տուժածների թիվը հասել է 300-ի, իսկ մահացածների թիվը՝ 11-ի: Այս մասին հայտնում է «Philippine Daily Inquirer»-ը՝ վկայակոչելով տեղական իշխանություններին:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ֆիլիպինների Լագունա նահանգում ալկոհոլի վաճառքը ժամանակավորապես դադարեցրել են այն բանից հետո, երբ 9 մարդ մահացել է, ևս 100-ը՝ տուժել՝ թունավորվելով անորակ ոգելից խմիչքից։
Պարբերականը հստակեցրել է, որ տեղի ունեցածը վերաբերում է ոչ միայն Լագունա նահանգին, այլև Կեսոնին:
Նախագահի մամուլի քարտուղար Սալվադոր Պանելոն հանրությանը կոչ է արել միշտ ստուգել գնած ալկոհոլի որակը, նաև ցանկացած այլ մթերքի, հատկապես՝ տոների նախաշեմին:

На Филиппинах количество пострадавших от отравления алкоголем возросло до 300
На Филиппинах возросло количество пострадавших от отравления алкоголем до 300 и количество погибших до 11 человек. Об этом сообщает Philippine Daily Inquirer с ссылкой на местные власти.
Ранее сообщалось, что в филиппинской провинции Лагуна временно остановили продажу алкоголя, после того как девять человек умерли и 100 пострадали, отравившись некачественными спиртными напитками.
В издании уточнили, что произошедшее относится не только к провинции Лагуна, но еще и к провинции Кесон.
Пресс-секретарь президента Сальвадор Панело призвал общественность всегда проверять покупаемый алкоголь на качество, как и любой другой продукт, особенно в преддверии праздников.