Մրցապայքարն անհավասար էր. իմ մրցակիցն օգտվում էր իշխանության աջակցությունից. Թովմաս Գրիգորյան
ՀՖՖ նախագահի թեկնածու Թովմաս Գրիգորյանը չի բացառում, որ կարող է բողոքարկել ՀՖՖ նախագահի ընտրությունների արդյունքները:
«Այս պահին շատ էմոցիոնալ եմ, չեմ ուզում գնահատական տալ: Այսօրվա կատարվածի հետ պետք է քնեմ, արթանամ և որոշումս կայացնեմ: Առանց էմոցիաների վաղը որոշում կկայացնեմ», - ասաց նա:
Վերջինս նկատեց՝ թեև ընդգծվել է, որ ՀՖՖ նախագահի այս ընտրություններն աննախադեպ էին Հայաստանի պատմության մեջ, քանի որ առաջադրված էին թեկնածուներ ու կար մրցակցություն, բայց նկատեց, որ այն անհավասար էր:
«Այդ մրցապայքարն անհավասար էր, այս շենքից օգտվում էր իմ մրացակիցը, այս ռեսուրսներից, կար նաև իշխանության աջակցությունը», - ասաց նա:
Հարցին, թե հստակ ո՞ւմ նկատի ունի՝ Գրիգորյանն ասաց՝ «բոլոր նրանց, ովքեր ներկա էին դահլիճում»:
Դիտարկմանը՝ չի՞ բացառում, որ կհամագործակցի նորընտիր նախագահի հետ՝ Գրիգորյանն ասաց.
«Վաղը կպատասխանեմ, բայց ես ֆուտբոլում լինելու եմ»:
Aysor.am-ի թղթակից հարցին՝ արդյոք իր դեմ ուղղված ձայները կապո՞ւմ է Ռուբեն Հայրապետյանի հետ՝ Գրիգորյանն ասաց.
«Դա կեղծ օրակարգ էր: Այսօր ընտրվել է Մելիքբեկյանը և չի կարող ինձ հետ գործ չունենալ: Կարող է տասը տարի հետո ասեք՝ Մելիքբեկյանն իմ ընկերն է: Ես ֆուտբոլային այնպիսի գործիչ եմ, որ թե՛ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահը, թե՛ ես, պարզապես չենք կարող իրար հետ հարաբերություններ չունենալ»:
Նա նաև հաստատեց, որ իր ընտրությանը վնասել է Ռուբեն Հայրապետյանի հայտարարությունն այն մասին, որ աջակցում են իրեն:

Эта конкуренция была неравной, мой соперник пользовался поддержкой власти – Товмас Григорян
Кандидат в президенты Федерации футбола Армении (ФФА) Товмас Григорян не исключает, что может обжаловать результаты выборов президента ФФА.
«Сейчас я не хочу давать оценку, поскольку все еще под впечатлением эмоций. Я должен переварить произошедшее сегодня, а завтра с утра проснуться и принять решение. Я приму решение завтра, без эмоций», - сказал он.
Он отметил, что хотя и подчеркивалось, что эти выборы президента ФФА были беспрецедентными в истории Армении, поскольку выдвинулись несколько кандидатов, и была конкуренция, однако это конкуренция была неравной.
«Эта конкуренция была неравной, мой соперник пользовался этим зданием, этими ресурсами, а также поддержкой власти», - сказал он.
На вопрос, кого конкретно он имеет в виду, Товмас Григорян ответил: «Всех тех, кто присутствовал в зале».
На замечание, исключает ли он возможность сотрудничества с новоизбранным президентом федерации, Григорян ответил:
«Завтра отвечу, но я останусь в футболе».
На вопрос корреспондента Aysor.am, связывает ли он отданные против него голоса с Рубеном Айрапетяном, Товмас Григорян ответил:
«Это ложная повестка. Сегодня избран Меликбекян и он не может не иметь дела со мной. Вы можете через десять лет сказать, что Меликбекян мой друг. Я такой футбольный деятель, что и президент Федерации футбола, и я, просто не можем не иметь отношения друг с другом».
Товмас Григорян подтвердил также, что его избранию нанесло вред заявление Рубена Айрапетяна о том, что поддерживает его кандидатуру.