Հայկական պետական անգործության պայմաններում Ադրբեջանն իրենով է անելու ռուսաստանյան մեդիադաշտը. Միհրան Հակոբյան (Տեսանյութ)
24/12/2019 17:13
Երբ Կարեն Բեքարյանը կես տարուց ավելի բոլոր հնարավոր ճանապարհներով զգուշացնում էր, որ ադրբեջանցիները ժամանակն արդյունավետ են օգտագործում և հակահայկական նոր նախագծեր են սաղմնավորում և գործարկում, ժողովրդի վարչապետի իշխանությունն ուղղակի անտեսում էր, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Միհրան Հակոբյանը։
«Փաշինյանից սկսած մինչև ԱԳՆ և Սփյուռքի հանձնակատարի գրասենյակ զբաղված էին հյուսիսից մինչև հարավ, արևելքից մինչև արևմուտք հաճոյանալով և դա ներքին օգտագործման փիառ ակցիաների վերածելով: Այդ շոուներին օգտագործեցին նաև Արցախում քաստինգի դուրս եկած պոտենցյալ հաճախորդներին:
Խնդրեմ՝ Ադրբեջանն արդեն հասել է այնտեղ, որ նման քարոզական հոլովակներով Ռուսաստանի հարավում, որտեղ հոծ հայկական բնակչություն կա, արցախյան գոյամարտի մասնակիցները ներկայացվուն են որպես ԱՄՆ ԿՀՎ ինստրուկտորների կողմից պատրաստված կազմակերպված հանցագործ բանդա, որոնք ներթափանցել են Ռուսաստան և ռուս ժողովրին կեղեքելու համար հանցաշխարհում մրցակցում են օրենքով գողերի և այլ կազմակերպված հանցավոր խմբերի հետ: Հասկանում եք չէ՞՝ մեզ բարեկամ ու դաշնակից ռուս ժողովրդի ինչ կոդերի վրա են խաղում՝ ԱՄՆ ԿՀՎ, հանցաշխարհ, թալան...
Եվ, հիմա ազգովի ստիպված ենք «վայելել» Բաքվի տեղադրած այն ականների պայթյունները, որոնց տեղադրման մասին մասնագիտական գիտելիքներ ունեցողները հնարավոր տարբերակներով բարձրաձայնում և աղաղակում էին: Եթե Փաշինյանի իշխանությունը սրա դեմն առնել չի կարող, թող ազնիվ խոստովանի այդ մասին: Թող ասեն՝ անկարող ենք... Գոնե այդ ժամ կմոբիլիզացվենք ու գրագետ քայլերով վիճակը կշտկենք: Որովհետև շատ քիչ ժամանակի հարց է, երբ հայկակական պետական անգործության պայմաններում Ադրբեջանն իրենով է անելու ռուսաստանյան մեդիադաշտը, սոցիալական ցանցերն ու հանրային կարծիք ստեղծելու գործում դոմինանտ դերակատարություն է ստանձնելու», - գրել է նա:

В условиях армянского государственного бездействия Азербайджан приберет к рукам российское медиаполе – Мигран Акопян (Видео)
24/12/2019 18:56
Когда Карен Бекарян уже больше полугода всеми возможными способами предупреждал о том, что азербайджанцы эффективно используют время, разрабатывают и запускают новые антиармянские проекты, власть народного премьер-министра просто игнорировала это, написал на своей странице в Facebook общественно-политический деятель Мигран Акопян.
«Начиная от Пашиняна и заканчивая МИД и офисом комиссара по делам Диаспоры, занимались угодничеством – с севера на юг и с востока на запад, превращая это в PR акции для внутреннего пользования. Эти шоу были использованы также вышедшими на кастинг в Арцахе потенциальными клиентами.
Пожалуйста, Азербайджан уже дошел до того, что подобными пропагандистскими видеороликами представляет на юге России, где живет большая армянская община, участников Арцахской освободительной войны как подготовленную эмиссарами ЦРУ организованную преступную банду, которая проникли в Россию и соперничает с ворами в законе и другими преступными группировками за контроль над рынками и грабеж русского народа.
Ведь понимаете, на каких кодах дружественного и союзного нам народа играют – Центральное разведывательное управление США, преступный мир, грабеж…
И сейчас мы всей нацией вынуждены «наслаждаться» взрывами тех заложенных Баку мин, об установлении которых обладающие профессиональными знаниями люди говорили и кричали всеми возможными способами. Если власть Пашиняна не может воспрепятствовать этому, пусть честно признается в этом. Пусть скажут, что неспособны… В таком случае хоть мы мобилизуемся и грамотными шагами исправим ситуацию. Поскольку это лишь вопрос малого времени, когда в условиях армянского государственного бездействия Азербайджан приберет к рукам российское медиаполе, социальные сети и возьмет на себя доминирующую роль в деле формирования общественного мнения», - написал Мигран Акопян.