Գերմանացիներն ավելի շատ վստահում են Մակրոնին, քան՝ Մերկելին
Գերմանիայի քաղաքացիներն ավելի շատ վստահում են Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին, քան Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին: Funke Media Group- ի պատվերով անցկացված հարցման արդյունքները հայտնում է «Բեռլիներ Մորգենպոստ» թերթը:
Հարցման տվյալները ցույց են տալիս, որ հարցվածների 57% -ը «բավականին մեծ» վստահություն ունի Մակրոնի նկատմամբ, մինչդեռ Մերկելը չորս տոկոսային միավոր պակաս է ստացել:
Միևնույն ժամանակ, 44% -ը նշել է, որ իրենց վստահությունը կանցլերի նկատմամբ եղել է «բավականին ցածր», մինչդեռ հարցվածների 32% -ը նման կարծիք է հայտնել Ֆրանսիայի առաջնորդի վերաբերյալ:

Немцы больше доверяют Макрону, чем Меркель, показал опрос
Граждане Германии больше доверяют французскому президенту Эммануэлю Макрону, нежели немецкому канцлеру Ангеле Меркель, свидетельствуют данные опроса британской исследовательской компании Kantar.
Результаты опроса, проведенного по заказу медиагруппы Funke, приводит входящая в концерн газета Berliner Morgenpost.
Данные опроса показывают, что "скорее большое" доверие к Микрону испытывают 57% респондентов, тогда как к Меркель - на четыре процентных пункта меньше.
При этом 44% заявили, что их доверие к канцлеру "скорее низкое", тогда как в отношении французского лидера такое мнение выразили 32% опрошенных.