Նարեկ Սամսոնյանը շնորհակալ է Արարատ Միրզոյանին իրեն դատի տալու համար
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը շնորհակալ է Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին իրեն դատի տալու համար:
«Շնորհակալություն ՀՀ-ում ազդեցությամբ 2-րդ պաշտոնյային ուրախ տոնական տրամադրություն հաղորդելու համար: Հայաստանի Հանրապետության ազդեցությամբ երկրորդ պաշտոնյան դատարանում պետք է ապացուցի, որ ՊԼԱՆՔԱՇ չի!!! Սրանից ավելի ուրախ բան չէր կարող լինել:
Հ.Գ. Ի դեպ ես որևէ ծանուցում չեմ ստացել որևէ մարմնից ու էս նվերի մասին իմանում եմ մամուլից», - Facebook-ի իր էջում գրել է Սամսոնյանը:
Ըստ Դատական տեղեկատվական համակարգի՝ Արարատ Միրզոյանը դատի է տվել Նարեկ Սամսոնյանին: Նա պահանջում է վիրավորանքի և զրպարտության միջոցով պատվին, արժանապատվությանը և գործարար համբավին պատճառված վնասի հատուցում:
Armtimes.com-ը գրում է, որ նոյեմբերի 24-ին Սամսոնյանը գրել էր, թե ԱԺ նախագահն իր ծննդյան օրվա առթիվ մերձավորների հետ խաշ ուտելու էր գնացել եւ 290 հազար դրամ հաշիվ փակել: Գրառման մեջ Սամսոնյանը Միրզոյանին անվանել էր «պլանքյաշ»:
Դրանից հետո Արարատ Միրզոյանը գրառում էր կատարել՝ նշելով, որ իր տարեդարձի առիթով հարազատներին հրավիրել էր խաշի եւ ծախսել գրեթե 290 հազար դրամ գումար։ ԱԺ նախագահը հավելել է, որ Սամսոնյանի գրառման մեջ առկա ստի, վիրավորանքների և զրպարտության համար հայց է ներկայացնելու նրա դեմ: «Ավելորդ եմ համարում ասել, որ սույն օգտատերն ստիպված պիտի լինի ապացուցել նաև իմ պլանքյաշ լինելը», - գրել էր Միրզոյանը:
Հայցը ներկայացվել է դեկտեմբերի 23-ին: Գործը մակագրվել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արշակ Պետրոսյանին:

Нарек Самсонян поблагодарил Арарата Мирзояна за судебный иск
Председатель общественной организации «Гражданское самосознание» Нарек Самсонян благодарен спикеру парламента Арарату Мирзояну за поданный против него судебный иск.
«Спасибо второму по влиянию должностному лицу за веселое праздничное настроение. Второй по влиянию в Республике Армения человек должен доказать в суде, что не курит травку!!! Ничего веселее этого и быть не могло.
P.S. Кстати, ни от какого органа никакого уведомления не получал и узнаю об этом из прессы», - написал на своей странице в Facebook Нарек Самсонян.
Согласно судебной информационной системе Datalex.am, Арарат Мирзоян подал в судебный иск против Нарека Самсоняна. Он требует компенсации причиненного чести, достоинству и деловой репутации морального вреда посредством клеветы и оскорблений.
Armtimes.com пишет, что 24 ноября Нарек Самсонян сообщил о том, что председатель Национального Собрания по случаю своего дня рождения закрыл в ресторане счет на 290 тысяч драмов. В своей записи, Нарек Самсонян назвал Арарата Мирзояна «планкяшом» (курящий марихуану).
После этого Арарат Мирзоян опубликовал на своей странице в Facebook запись, отметив, что по случаю своего юбилея пригласил родственников в ресторан на хаш и потратил порядка 290 тысяч драмов. Спикер парламента добавил, что подаст иск против Нарека Самсоняна из-за содержащейся в его записи ложи, оскорблений и клеветы. «Считаю излишним говорить о том, что данный пользователь должен доказать также, что я являюсь планкяшем», - написал Арарат Мирзоян.
Судебный иск подан 23 декабря. Жалоба завизирована на имя судьи суда общей юрисдикции Еревана Аршака Петросяна.