Դեպքը եղել է, բայց այսօր, այս վիճակում ասեք՝ ես ի՞նչ պետք է անեմ և ես կանեմ. վարչապետը՝ մահացած զինծառայողի հարազատներին
26/12/2019 14:51
Հույս ունենք, որ ծանր վիրավորում ստացած զինծառայողը գիտակցություն կգա և կպատմի եղելությունը, բանակում դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում ստացած, ազգությամբ եզդի Արթուր Աջամյանի հարազատների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Դեպքը եղել է, բայց այսօր, այս վիճակում ասեք՝ ես ի՞նչ պետք է անեմ և ես կանեմ», - ասաց նա։
Զինծառայողի պապը, դեպքը նկարագրելիս, հայտնեց, որ թոռան դիակի վրա բռնության հետքեր են եղել։ Վարչապետը, սակայն, նշեց, որ իրեն հակառակն են զեկուցել։
«Տեղի է ունեցել շատ մեծ ողբերգություն։ Քրեական գործ է հարուցված։ Հիմա քննություն է գնում և պետք է պարզվի՝ ինչ է տեղի ունեցել։ Մեր տղային չենք կարող հետ բերել, բայց ամեն ինչ կանենք, որպեսզի քննությունը օբյեկտիվ լինի», - ասաց վարչապետը՝ կատարվածի հիմքում տեսնելով փողոցային բարքերը, միմյանց նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքը։
Վարչապետի խոսքով՝ երկար տարիներ «գողական մտածելակերպի» սնուցում է տեղի ունենում, և իրենք անում են ամեն բան, որ մարդու կյանքը արժեք դառնա։

We will do everything to ensure objective examination: Armenia’s PM to relatives of killed conscript
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan met with the relatives of the conscript Arthur Ajamyan who died in unknown circumstances in the army.
The PM expressed hope that another conscript who received severe wound during the same incident will come into consciousness and tell what happened.
“It happened, but today tell me, what can I do and I will do,” Pashinyan told the relatives.
Grandfather of the killed conscript said that traces of usage of violence were found on the body of his grandson.
The prime minister said he was reported the opposite.
“A very big tragedy happened. A criminal case has been launched, investigation is underway to find out what happened. We cannot bring back our boy, but we will do everything for ensuring objective examination,” the prime minister said.