Երկարատև ծանր հիվանդությունից հետո մահացավ ՀՀ նախագահի ինստիտուտը. Նարեկ Սամսոնյանը՝ Բաղրամյան 26-ում (Տեսանյութ)
26/12/2019 16:19
Երկարատև ծանր հիվանդությունից հետո այսօր մահացավ ՀՀ Նախագահի ինստիտուտը, այս մասին Facebook-ի ուղիղ եթերում հայտարարեց «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ-ի նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը։
Նա նշեց, թե գնում է Բաղրամյան 26՝ «մասնակցելու հոգեհանգստի արարողությանը»։
«Ցավոք սրտի, փակ է դեպի հանգուցյալը տանող դռները», - ասաց նա։
Նարեկ Սամսոնյանն ասսց, թե ՀՀ նախագահի պաշտոնը «զբաղեցնող տուրիստը ստորագրել է Սահմանադրական դատարանի դատավորների վաղ կենսաթոշակի համակարգի ներդրման մասին օրենքը։
Ոստիկանության ծառայողները թույլ չտվեցին Նարեկ Սամսոնյանին Բաղրամյան 26-ի դիմաց իրականացնել իր ակցիան։

После продолжительной тяжелой болезни  скончался институт президента Армении – Нарек Самсонян на Баграмяна 26
26/12/2019 17:50
После продолжительной тяжелой болезни скончался институт президента Армении – Нарек Самсонян на Баграмяна 26
После продолжительной тяжелой болезни сегодня скончался институт президента Армении, об этом заявил в прямом эфире Facebook председатель общественной организации «Гражданское сознание» Нарек Самсонян.
Он отметил, что идет к резиденции на Баграмяна 26, чтобы «участвовать в церемонии панихиды».
«К сожалению, ведущие к покойному двери закрыты», - сказал он.
Нарек Самсонян отметил, что занимающий должность президента Армении «турист подписал сегодня закон о досрочном выходе на пенсию судей Конституционного суда.
Сотрудники полиции не позволили Нареку Срмсоняну провести акцию перед резиденцией президента на Баграмяна 26.