Դատարանը որոշեց 2 ամսով կալանավորել 5-րդ ալիքի սեփականատեր Արմեն Թավադյանին
Երևանի ընդհանուր իրավասությունների դատարանի Կենտրոն-Նորք Մարաշ նստավայրում դատարանը բավարարել է քննիչի միջնորդությունը՝ որոշելով 5-րդ ալիք հեռուստաընկերության սեփականատեր Արմեն Թավադյանին 2 ամսով կալանավորել, նիստից հետո լրագրողներին ասաց Արմեն Թավադյանի փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը։
«Դատարանը մերժել է մեր ներկայացրած բողոքը ձերբակալման իրավաչափության մասով` որոշելով բավարարել քննիչի միջնորդությունը՝ պարոն Թավադյանին 2 ամսով կալանավորել», - ասաց Հովհաննես Խուդոյանը։
Փաստաբանն ասաց, որ իրենք բողոքարկելու են որոշումը, դրա վերաբերյալ հանդես կգան հայտարարությամբ։
«Հիմա պարոն Թավադյանին տեղափոխելու են ձերբակալվածների պահման վայր, այնուհետ՝ կալանավայր, դեռ պարզ չի որտեղ», - ասաց Հովհաննես Խուդոյանը։

Yerevan court of general jurisdiction upheld the petition of the court to arrest the owner of TV 5 Channel Armen Tavadyan for two months, Tavadyan’s lawyer Hovhannes Khudoyan told the reporters after the court hearing today.
“The court denied the complaint regarding the lawfulness of the arrest, deciding to back the petition of the investigator to arrest Mr Tavadyan for two months,” Khudoyan said.
The lawyer said they will appeal the decision.
“Now Mr Tavadyan will be transported to the place were detainees are kept and then to a jail but it is not clear to which one,” Khudoyan said.