Քանի դեռ քաղաքական տեսակետից չի լուծվել Արցախի Հանրապետության խնդիրը պատերազմի վտանգը բավականին իրական է և մեծ. ԳՇ պետ
26/12/2019 15:01
Պատերազմի վտանգը չի նվազել և ոչ էլ ավելացել է, տարեկան ամփոփիչ ասուլիսին լրագրողներին ասաց ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը:
«Քանի դեռ քաղաքական տեսակետից չի լուծվել Արցախի Հանրապետության խնդիրը, համարում ենք, որ պատերազմի վտանգը բավականին իրական է և բավական մեծ», - ասաց Արտակ Դավթյանը՝ նշելով, որ միշտ էլ համարում են՝ վտանգը կա և գործում են դա հաշվի առնելով:

Артак Давтян: Пока вопрос Республики Арцах не решен с политической точки зрения, есть довольно реальная и большая опасность войны
26/12/2019 17:06
Опасность войны не уменьшилась и не увеличилась, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами начальник Генштаба ВС Армении Артак Давтян.
«Пока вопрос Республики Арцах не решен с политической точки зрения, мы считаем, что угроза войны –  довольно реальная и большая», - сказал Артак Давтян, отметив, что опасность войны есть всегда и ВС Армении действуют с учетом этого.