Կաշառքի գործով կալանավորված Գևորգ Լոռեցյանն ազատվել է փոխնախարարի պաշտոնից
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Գևորգ Լոռեցյանն ազատվել է Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալի պաշտոնից։
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 4-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել էր կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի սպորտի գծով տեղակալ Գևորգ Լոռեցյանին։
Լոռեցյանը ձերբակալվել է կաշառք վերցնելու կասկածանքով։
Նրա հետ ձերբակալվել էին նաև վերջինիս վարորդն ու ՀՀ-ում գործող ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահն, ով միաժամանակ հանդիսանում է նաև մի շարք մատակարարող ընկերությունների փաստացի ղեկավարը:
Դեկտեմբերի 7-ին Լոռեցյանը, նրա վարորդը և հայկական ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահը կալանավորվեցին. վերջիններիս մեղադրանք է առաջադրվել։

Никол Пашинян уволил арестованного по делу о взятке Геворка Лорецяна
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Геворк Лорецян освобожден от должности.
«Руководствуясь ч.1 ст.9 закона "Об общественной службе", освободить Геворка Лорецяна от должности заместителя министра образования, науки, культуры и спорта Армении», - говорится в решении премьер-министра.
Напомним, Геворк Лорецян был задержан 4 декабря Службой национальной безопасности по обвинению в получении взятки в особо крупном размере.
Вместе с заместителем министра образования, науки, культуры и спорта были задержаны также его водитель и глава одного из футбольных клубов, который является также руководителем ряда компаний-поставщиков.
7 декабря Геворк Лорецян и президент одного из футбольных клубов были арестованы, им предъявлены обвинения.