Beeline-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում անցկացվեց «Ամանորն ու Սուրբ Ծննդյան հրաշքը» մանկական ծրագիրը
Beeline-ը և Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ-ից: Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան և այլ կրթական ծրագրեր` ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը:Beeline-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (ԳԱԿ) անցկացվեց «Ամանորն ու Սուրբ Ծննդյան հրաշքը» ծրագիրը:
Արդեն ավանդույթ դարձած ստեղծագործական-ժամանցային ծրագրի այս տարվա թեման էր «Էկո Տոնածառը», որը զարդարվեց ծրագրի մասնակիցների կողմից` բնական նյութերով պատրաստված տոնածառի խաղալիքներով:
Ծրագիրը տեղի ունեցավ ԳԱԿ-ի Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնում:
«Ընտանիքների համար նախատեսված «Ամանորն ու Սուրբ Ծննդյան հրաշքը» ծրագիրը ԳԱԿ-ի ամենասպասված կրթական նախաձեռնություններից է: Կենտրոնն արդեն տասը տարի երեխաներին և նրանց ծնողներին մասնակից է դարձնում գալիք տոների ուրախությանը՝ յուրաքանչյուր անգամ հանդես գալով նոր ստեղծագործական մոտեցումներով: Այս տարվա ծրագրին իրենց ակտիվ մասնակցությունը բերեցին նաև Գաֆէսճեան պատանեկան խորհրդի անդամները, ովքեր կերպարանափոխվելով էլֆերի, օգնեցին միջոցառման մասնակիցներին պատրաստել ամանորյա զարդեր՝ միմյանց պատմելով Ամանորյա ու Սուրբ ծննդյան հրաշքների մասին պատմություններ: Շնորհակալ ենք մեր մշտական գործընկեր Beeline-ին՝ Կենտրոնի կրթական ծրագրերին աջակցելու համար», - մեկնաբանել է ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը։
«Ինչպես միշտ մեծագույն հաճույք է այստեղ այսօր գտնվելը, քանի որ Գաֆէսճեան կենտրոնին հաջողվում է անել մի կարևորագույն բան՝ համատեղել ուրախ ժամանցը կրթության հետ: Ուրախ եմ, որ այս գեղեցիկ տոնական օրով մեր երեխաները կիմանան էկոլոգիայի կարևորության մասին և կսովորեն այդ գիտելիքները կիրառել ամենօրյա կյանքում», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

“The Miracle of New Year and Christmas” Children’s Creative Program took place at the Cafesjian Center for the Arts (CCA) with Beeline’s Support
“The Miracle of New Year and Christmas” program took place at the Cafesjian Center for the Arts (CCA) on December 27, with Beeline’s support.
The theme of the annual traditional creative program was Eco Christmas Tree, which was decorated with ornaments made with natural materials, prepared by the participants of the program.
The program was held at the Interactive Study Center of CCA.
“The Miracle of New Year and Christmas program for families is one of the most anticipated educational initiatives of CCA. For ten years already the Center has been engaging children and families in the joy of the Holiday Season, presenting uniquely creative approach each time. This year the members of the Cafesjian Teen Council actively took part in the program. They transformed into elves and helped the participant children prepare Christmas decorations, sharing New Year and Christmas stories. We extend our gratitude to our long-term partner Beeline for the support in the implementation of the Center’s educational programs,'' stated CCA Acting Executive Director Vahagn Marabyan.
“It is a great pleasure to be here today, as always, because the Cafejian Center for the Arts succesfully combines education and entertainment. I am glad that on this beautiful festive day our children will learn about the importance of the environment and how to use that knowledge in daily life,” noted Andrey Pyatakhin, the CEO of Beeline Armenia.
Beeline and CCA have been partners since 2011. Various programs, aimed to develop aesthetic education amongst children, teenagers, and families, are periodically realized at CCA within the framework of this long-term cooperation.