ՆԱՏՕ-ի երկրները սպասում են Վաշինգտոնի արձագանքին
ՆԱՏՕ-ի եվրոպական երկրները սպասում են ԱՄՆ-ի արձագանքին Իրաքի ամերիկյան ռազմակայանների վրա Իրանի հրթիռային հարվածների առնչությամբ: Այս մասին չորեքշաբթի օրը հայտնել է Բրյուսելում ТАСС-ի դիվանագիտական աղբյուրը:
«Եվրոպական դաշնակիցները (ՆԱՏՕ-ի երկրները) սպասում են Վաշինգտոնի պատասխան գործողությանը. Դաշինքի արձագանքը կլինի դրանից հետո», - ասել է նա:
«Միացյալ Նահանգներում Իրանի հարցով ինքնուրույն որոշումներ են կայացնում՝ առանց ՆԱՏՕ-ի հետ խորհրդակցելու, ինչպես դա եղավ վերջին ավիահարվածների դեպքում: Այս պայմաններում դաշինքը սպասում է Վաշինգտոնի արձագանքին», - նշել է մեկ այլ դիվանագետ:

Страны НАТО ожидают реакцию Вашингтона на ракетные удары Ирана
Европейские государства НАТО ожидают реакцию США на ракетные удары Ирана по американским военным базам в Ираке. Об этом сообщил в среду ТАСС дипломатический источник в Брюсселе.
"Европейские союзники (страны НАТО - прим. ТАСС) ожидают ответных шагов Вашингтона, реакция альянса последует после этого", - сказал он.
"США принимают самостоятельные решения по Ирану, не консультируясь с НАТО, как это было со всеми последними авиаударами. В этих условиях альянс ждет реакции Вашингтона", - отметил другой дипломат.