Հայտնաբերվել է Իրանում վթարի ենթարկված ուկրաինական ինքնաթիռի սև արկղերից մեկը
Թեհրանում վթարի ենթարկված ուկրաինական ուղևորատար ինքնաթիռի «սև արկղերից» մեկը լավ վիճակով հայտնաբերվել է, հայտնում է իրանական FARS լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պաշտոնական ներկայացուցչին:
«Քննիչները վթարի վայրում գտել են երկու« սև արկղերից» մեկը: Այն լավ վիճակում է: Այժմ փնտրում են երկրորդ արկղը», - մեջբերում է գործակալությունը դեպարտամենտի ներկայացուցչին:
Ավելի վաղ հարորդվել էր, որ ուկրաինական ինքնաթիռը, որում 167 ուղևոր է եղել, կործանվել է Թեհրանի «Իմամ Հոմեյնիի» անվան միջազգային օդանավակայանի մոտ թռիչքից անմիջապես հետո։

Найден один из черных ящиков разбившегося в Иране украинского самолета
Один из "черных ящиков" разбившегося в Тегеране украинского пассажирского самолета обнаружен в хорошем состоянии, сообщает иранское информагентство FARS со ссылкой на официального представителя управления гражданской авиации Ирана.
"Следователи обнаружили один из двух "черных" ящиков на месте крушения самолета. Он цел. Идут поиски второго ящика", - цитирует агентство представителя управления.
Украинский лайнер потерпел крушение утром в среду у тегеранского международного аэропорта имени имама Хомейни. Представитель минавиации Ирана Джаафар Заде сообщил РИА Новости, что на борту самолета находились 167 пассажиров.