Լիբանանի դատարանը սկսում է Կառլոս Գոնի գործով դատական լսումները
Լիբանանի դատարանը սկսել է «Nissan» կոնցեռնի նախկին ղեկավար Կառլոս Գոնի գործով դատական նիստը, դատավորները կլսեն գործարարի դիրքը՝ Ինտերպոլի «կարմիր նշանի» տրամադրման և Իսրայել կատարած այցի առնչությամբ, РИА Новости-ին հայտնել է դատարանում աղբյուրը:
«Նիստի նպատակն է լսել Գոնի փաստարկները երկու հիմնական հարցի վերաբերյալ` Ինտերպոլի «կարմիր նշանի» տրամադրման և նրա դեմ մի խումբ լիբանանյան փաստաբանների կողմից Իսրայել այցի կապակցությամբ ներկայացված հայտարարությունը», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Դեպքի վայրում հերթապահող լրագրողները չեն տեսել Գոնի մուտքը դատարան: Աղբյուր գործակալությանը հայտնել է, որ Գոնը շենք է մտել «հատուկ մուտքով»:
Չորեքշաբթի Բեյրութում կայացած մամուլի ասուլիսում Գոնը հայտարարել է, որ մտադրություն չունի թաքնվել արդարադատությունից և պատրաստ է ապացուցել իր անմեղությունը ճապոնական կողմի ներկայացված բոլոր մեղադրանքների մասով:

Ливанский суд начал слушание по делу Карлоса Гона
Ливанский суд начал слушание по делу бывшего главы концерна Nissan Карлоса Гона, судьи выслушают позиции бизнесмена в связи с выдачей "красной метки" Интерпола и по факту его визита в Израиль, сообщил РИА Новости источник в суде.
"Цель заседания - выслушать доводы Гона по двум основным вопросам: "красная метка", выданная Интерполом, и заявление, поданное против него со стороны группы ливанских адвокатов в связи с его визитом в Израиль",- рассказал собеседник агентства.
Прибытия Гона в суд дежурившие на месте журналисты не видели. Источник рассказал агентству, что Гон вошел в здание через "специальный вход".
Гон в среду на пресс-конференции в Бейруте заявил что не намерен укрываться от правосудия и готов доказать свою невиновность по всем предъявленным ему японской стороной статьям.