Ինքնաթիռի խցիկից հաճախ դուրս եկող ադրբեջանցի օդաչուն նյարդայնացրել է ուղևորներին (Տեսանյութ)
Ադրբեջանական «AZAL» ավիաուղիների օդանավի ուղևորները, որոնք հունվարի 7-ին Բաքվից Մոսկվա էին մեկնում, բավականին նյարդայնացել են օդանավի հրամանատարի պահվածքից:
Պատճառն այն է, որ նա շատ հաճախ էր օդաչուների խցիկից սրահի բիզնես դաս դուրս գալիս՝ զրուցելու այնտեղ նստած տղամարդու հետ:
Ուղևորներից մեկը դա տեսանկարահանել է և կադրերը տեղադրել համացանցում: Այնուհետև դրանք տարածել են լրատվամիջոցները:
Անձնակազմի հրամանատարը բացատրել է, որ իր կնոջ ծանոթը նստած էր բիզնես դասում և նա դուրս էր գալիս վերջինի հետ զրուցելու։
Այնուամենայնիվ, օդաչուի նման պահվածքը վախեցրել է ուղևորներին, մանավանդ, որ ինքնաթիռը պարբերաբար հայտնվում էր տուրբուլենտային գոտում, հայտնում է News.ru- ն:
«AZAL Airlines» ավիաընկերությունն արդեն հայտարարել է, որ ներքին հետաքննություն կանցկացնի այս փաստի վերաբերյալ և կգնահատի անձնակազմի հրամանատարի գործողությունները:

Слишком часто выбегавший из кабины пилот азербайджанец заставил нервничать пассажиров самолета (Видео)
10/01/2020 17:40
Пассажиров самолета азербайджанских авиалиний AZAL, которые 7 января летели из Баку в Москву, заставило изрядно понервничать поведение командира воздушного судна.
Причина в том, что он слишком часто выходил в салон из кабины пилота в бизнес-класс, чтобы поговорить с сидевшим там мужчиной.
Один из пассажиров снял это на видео и разместил кадры в Сети. Затем они попали в СМИ.
Командир экипажа объяснил, что в бизнес-классе летел знакомый его жены, с которым он и выходил поговорить.
Однако пассажиров такое поведение пилота напугало, тем более что лайнер периодически попадал в зону турбулентности, сообщает News.ru.
В авиакомпании AZAL уже заявили, что по данному факту проведут служебное расследование и дадут оценку действиям командира экипажа.