Ավարտվեց ապօրինի որդեգրման ճանապարհով երեխաներին կորցրած մայրերի և ՀՀ գլխավոր դատախազի հանդիպումը
Քիչ առաջ ավարատվեց ապօրինի որդեգրման ճանապարհով երեխաներին կորցրած մայրերի և գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի հանդիպումը:
Հիշեցնենք, որ մայրերը բողոքի ակցիա էին իրականացնում դատախազության դիմաց՝ պահանջելով դատախազի հետ հանդիպում: Մայրերը, մասնավորապես, պահանջում են կալանավորել Ռազմիկ Աբրահամյանին:
«Հանդիպեցինք գլխավոր դատախազի հետ: Ներկա էին այլ պաշտոնատար անձինք, նրանք վստահեցրին, որ գործը օբյեկտիվորեն քննվելու է, ցանկալի արդյունքը ստանալու ենք: Ասացին, որ բողոքարկել են Աբրահամյանի կալանավորելու վերաբերյալ որոշումը ու սպասում են արդյունքներին», - լրագրողներին ասաց «Հայ Մայրեր» հասարակական շարժման հիմնադիր Հայկուհի Խաչատրյանը:
Հարցին՝ գո՞հ են հանդիպումից, Խաչատրյանն ասաց. «Մասամբ, հետագա ադյունքները տեսնելուց հետո կասենք»:
«Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտ » ՓԲ ընկերության տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանը մեղադրվում է երեխաների ապօրինի որդեգրման համար:

Генпрокурор Армении встретился с матерями незаконно усыновленных детей
Немногим ранее завершилась встреча генерального прокурора Армении Артура Давтяна с протестующими перед зданием прокуратуры матерями незаконно усыновленных детей.
Напомним, сегодня с утра перед зданием генеральной прокуратуры Армении проходит акция протеста матерей, которые были разлучены со своими детьми вследствие незаконного усыновления. Они в частности требуют встречи с генпрокурором и ареста директора ЗАО «Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии» Размика Абрамяна.
«Мы встретились с генеральным прокурором. Присутствовали также другие должностные лица. Они заверили, что дело будет расследовано объективно, мы получим желанный результат. Сказали, что обжаловали решение суда по ходатайству об аресте  Размика Абрамяна и ждут результата», - заявила журналистам учредитель общественной организации «Армянские матери» Айкуи Хачатрян.
Директор ЗАО «Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии» Размик Абрамян подозревается в причастности к незаконному усыновлению детей иностранными гражданами.