2020-ի ամառվանից կգործարկվեն Ղրիմից Հայաստան չվերթներ
«Ռոսավիացիան» Սիմֆերոպոլի (Ղրիմ) և Երևանի օդանավակայանների միջև համաձայնեցրել է 2020 թվականին օդային հաղորդակցության գործարկումը, ТАСС-ին հայտնել է Ղրիմի խորհրդարանի զբոսաշրջության, հանգստավայրերի և սպորտի հանձնաժողովի ղեկավար Ալեքսեյ Չերնյակը:
««Պեգաս ֆլայ» ընկերությունների խմբի «Իկար» ընկերությունը ստացել է Ռոսավիավիայի համաձայնեցումը շաբաթական յոթ թռիչք Երևան-Սիմֆերոպոլ չվերթն իրականացնելու համար: Այժմ նրանք նախատեսում են մեկնարկը տալ երկու թռիչքով այս տարվա գարնանը, ավելի մոտ ամռանը: Այժմ ընթանում են ավիաընկերության աշխատանքային գործընթացները՝ օդանավակայանների հետ համաձայնագրեր կնքելու համար», - ասել է Չերնյակը:
Նա նաև ասել է, որ մշակվում է նաև Սիմֆերոպոլի և Ստամբուլի միջև օդային կապի ստեղծումը:
«Սկզբում նրանք կգործարկեն դեպի Երևան չվերթը, իսկ հաջորդ փուլը կլինի Սիմֆերոպոլ- Ստամբուլը», - հավելել է նա:

Авиарейсы из Крыма в Армению появятся к лету 2020 года
Росавиация согласовала запуск авиасообщения между аэропортами Симферополя (Крым) и Еревана в 2020 году, сообщил ТАСС председатель комитета по туризму, курортам и спорту Государственного совета республики Алексей Черняк.
«Компания «Икар», которая входит в группу компаний «Пегас Флай», получила согласование Росавиации на семь вылетов в неделю Ереван - Симферополь. Сейчас они планируют начать с двух вылетов с весны этого года, ближе к лету. Сейчас идут рабочие процессы авиакомпании по заключению договоров с аэропортами», - сказал Черняк.
Парламентарий уточнил, что сейчас также прорабатывается запуск авиасообщения между Симферополем и Стамбулом.
«Сперва они запустят на Ереван, а следующим этапом станет запуск Симферополь – Стамбул», - добавил он.