Թրամփի նստավայրի մոտ մաչետեով զինված իրանցու են ձերբակալել
Ֆլորիդայում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նստավայրի մոտակայքում ոստիկանությունը ձերբակալել է դանակով, մաչետեով և քլունգով զինված իրանցու, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով «Washington Examiner»-ին:
Նշվում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել ուրբաթ առավոտյան: Ոստիկաններն ահազանգ են ստացել կասկածելի անձի մասին: Դրանից հետո Իրանի քաղաքացի Մասուդ Երելիզոլեհը ձերբակալվել է Թրամփի նստավայրից մոտ 6 կմ հեռավորության վրա:
Ոստիկաններն հայտնաբերել են երկու դանակ, մաչետե և քլունգ: Երելիզոլեհն իր հետ ուներ 22 հազար դոլար և Իրանի քաղաքացու անձնագիր, որը հաստատում էր, որ նա օրինական է գտնվում Միացյալ Նահանգներում:

Иранец с мачете и ножами задержан неподалеку от резиденции Трампа
Возле резиденции президента США Дональда Трампа во Флориде полицейские задержали иранца, вооруженного ножами, мачете и киркой, передает РИА Новости со ссылкой на Washington Examiner.
Отмечается, что инцидент произошел в пятницу утром. В полицию поступил звонок с сообщением о подозрительном человеке. Впоследствии гражданин Ирана Масуд Ерейлзолех был задержан примерно в 6 километрах от резиденции Трампа.
Полицейские нашли у него два ножа, мачете и кирку. У Ерейлзолеха при себе имелось 22 тысячи долларов и паспорт гражданина Ирана, подтверждающий, что он находится в США на законных основаниях.