Thai Airways-ի օդանավը հարկադիր վայրէջք է կատարել՝ սրահում մահացած 2 ուղևորով
Thai Airways ավիաընկերության օդանավը երկուշաբթի հարկադրական վայրէջք է կատարել Շրի Լանկայի Բանդարանաիկե միջազգային օդանավակայանում երկու ուղևորների ինքնազգացողության վատթարացման պատճառով, հայտնում է ColomboPage ինտերնետ-թերթը՝ հղում անելով օդային հանգրվանի ներկայացուցիչներին:
Օդանավը, որը Ջիդդայից (Սաուդյան Արաբիա) մեկնել էր դեպի Ինդոնեզիայի Սուրաբայի օդանավակայան, Բանդարանաիկայում վայրէջք է կատարել տեղական ժամանակով 02:45-ին (Երևանի ժամանակով 01:15-ին): Այդ պահին Ինդոնեզիայի երկու քաղաքացիներ՝ մի կին և մի տղամարդ, արդեն մահացած էին: Միջադեպի այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:

Самолет Thai Airways совершил вынужденную посадку с двумя мертвыми пассажирами на борту
Самолет авиакомпании Thai Airways совершил в понедельник вынужденную посадку в международном аэропорту Шри-Ланки Бандаранаике из-за плохого самочувствия двух пассажиров. Об этом сообщила интернет-газета ColomboPage со ссылкой на представителей воздушной гавани.
Самолет, который летел из Джидды (Саудовская Аравия) в индонезийский аэропорт Сурабая, приземлился в Бандаранаике в 02:45 по местному времени (00:15 мск). К этому моменту двое граждан Индонезии - женщина и мужчина - уже были мертвы. Других подробностей инцидента издание не приводит.