Արդարադատության նախարարությունը պարգևատրումների համար հատկացրել է մոտ կես միլիարդ դրամ
2019 թվականին ՀՀ արդարադատության նախարարության բոլոր աշխատակիցները պարգևատրվել են (ամսական միջինը 295 աշխատակից)։
Aysor.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան՝ նախարարությունից հայտնել են, որ պարգևատրման գումարը կազմել է 466 միլիոն 131 հազար դրամ։
«Այդ թվում՝ աշխատավարձի ֆոնդի տնտեսված միջոցների հաշվին պարգևատրման գումարը կազմել է 60 միլիոն 475 հազար դրամ, արտաբյուջետային միջոցներից՝ 320 միլիոն 872 հազար դրամ, քաղաքացիական ծառայության պաշտոն զբաղեցնող անձանց կատարողականների գնահատման հիման վրա պարգևատրման համար նախատեսված գումարներից՝ 84 միլիոն 783 հազար դրամ», - ասված է Aysor.am-ին տրված պատասխանում։

Министерство юстиции предоставило на выплату премий около полумиллиарда драмов
В 2019 году министерство юстиции Армении предоставило премии всем сотрудникам (в среднем 295 сотрудникам в месяц).
В ответ на запрос Aysor.am в министерстве юстиции сообщили, что общая сумма премирования составила 466 млн. 131 тысяч драмов.
«Сумма премирования за счет сэкономленных средств фонда зарплаты составила 60 млн. 475 тысяч долларов, из внебюджетных средств – 320 млн. 872 тысяч драмов, из средств премирования государственных служащих на основании исполнительных отчетов – 84 млн. 783 тысяч драмов», - говорится в предоставленном Aysor.am ответе.