2020 թվականին շատ լուրջ հոսքեր ենք սպասում. Տաթևիկ Ռևազյան
Որոշել ենք նոր ուղղությունների համար օդի տուրքը հանել, և դա իրականում շատ մեծ ազդեցություն է ունեցել։ Եթե մինչ օրս դեպի Եվրոպա ունեցել ենք 6-7 չվերթ, ապա այս փոփոխությունից հետո ունենալու ենք 16-17 չվերթ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը։
«2020 թվականին շատ լուրջ հոսքեր ենք սպասում։ Շատ լավ կլինի, որպեսզի մենք էլ, որպես ՀՀ քաղաքացիներ, կարողանանք Եվրոպա այցելել ուղիղ չվերթներով, ավելի հարմար ժամերով և էժան գներով։ Միաժամանակ, հուսով ենք, որ այս տարի զբոսաշրջիների մեծ հոսք կուղղվի Հայաստան, ինչն էլ կստեղծի հազարավոր աշխատատեղեր, տնտեսությունը կզարգանա», - ասաց պաշտոնյան։

Civil Aviation Committee has decided to lift the air fee for new directions which had a significant impact, committee’s president Tatevik Revazyan told the reporters today, adding that if till now the number of flights to Europe was limited to 6-7, after the mentioned changes they will reach 16-17.
“We expect very serious flows in 2020. It will be great for us, as citizens of Armenia, be able to fly to Europe with direct flights, at better hours and cheaper prices. At the same time we hope to have a bigger number of tourists in Armenia which will result in creation of thousands of new jobs, development of economy,” Revazyan said.