Շատ լուրջ կազմով են գալու. Տաթևիկ Ռևազյանը՝ Քաղավիացիայի կոմիտեում աուդիտի մասին
Դեպի Ղրիմ չվերթների մասով արդեն երկրորդ անգամ հերքում ենք տեղեկությունը։ Նման բան չկա: Նորից եմ հերքում։ Չգիտեմ՝ ում է պետք նման լուրեր տարածել, բայց դա մեզ հետո որևէ կապ չունի, որևէ քայլ չկա և չի էլ նախատեսվում, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց Քաղավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը։
Նա միաժամանակ տեղեկացրեց, որ ԵՄ հանձնաժողովը ժամանելու է Հայաստան և փետրվարի 3-7-ը տեղում աուդիտ է իրականացնելու Քաղավիացիայի կոմիտեում։
«Շատ լուրջ կազմով են գալու։ Սա նշանակում է, որ մենք իրենց համար առաջնահերթություն ենք։ Շատ զբաղված ենք, որ աուդիտը լավ անցնի։ Մենք 100 տոկսով պատրաստված կլինենք», - ասաց նա։

Приедет очень серьезный состав – Татевик Ревазян о проведении аудита в Комитете гражданской авиации
«Мы уже второй раз опровергаем информацию об авиарейсах между Арменией и Крымом. Подобного нет, снова опровергаю. Не знаю, кому нужно распространять подобные сведения, но это не имеет отношения к нам, какого-либо шага нет, и не предусматривается», - заявила на сегодня журналистам председатель Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян.
Она сообщила также, что в Армению прибудет комиссия ЕС и 3-7 февраля проведет на месте аудит в Комитете гражданской авиации.
«Приедет очень серьезный состав. Это значит, что мы являемся для них приоритетом. Мы очень заняты тем, чтобы аудит прошел хорошо. Мы будем готовы к нему на 100 процентов», - сказала она.