Հաստատում եմ այդ տեղեկությունը. Դավիթ Տոնոյանը՝ բանակում զոհերի թիվը պատմական մինիմումի հասցնելու մասին
14/01/2020 15:28
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հաստատում է վարչապետի այն պնդումը, որ բանակում զոհերի թիվը պատմական մինիմումի է հասցված.
«Ես հաստատում եմ այդ տեղեկությունը», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Տոնոյանը:
Դիտարկմանը, թե վիճակագրությունը հակասական թվեր է ցույց տալիս՝ Տոնոյանն արձագանքեց.
«Հաշվարկման համակարգերի խնդիր կա՝ ինչն է հաշվարկվել անցյալում, ինչն է հաշվարկվել հիմա: Հիմա ամբողջությամբ բոլոր դեպքերը հաշվարկվում են»:
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր, որ բանակում երբեք ավելի քիչ զոհ չի եղել, քան 2019 թվականին:

Armenia’s DM confirms Pashianyan’s statement about historic minimum of number of victims in the army
Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan confirmed the claim of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan that the number of victims in the army have reduced to a historic minimum.
“I confirm the information,” Tonoyan told the reporters at the NA.
To the comment that the statistics shows contradicting figures, Tonoyan said, “There is an issue with the calculation systems – what was calculated previously and what now. Now all the cases are being calculated.”
Earlier Pashinyan wrote on Facebook that the 2019 registered the smallest number of victims in the army ever.