Սոցապնախարարությունը մոտ 400 միլիոն դրամ է հատկացրել պարգևատրումների համար
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը Aysor.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան՝ ներկայացրել է 2019 թվականի պարգևավճարների գումարի չափը։
«ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության (ապարատի) մասով 2019 թվականին վճարվել է պարգևատրում՝ 119 միլիոն 251 հազար 700 դրամ՝ «Աշխատողների աշխատավարձեր հավելավճարներ» հոդվածով, 210 միլիոն 715 հազար 700 դրամ՝ Պարգևատրումներ` «դրամական խրախուսումներ և հատուկ վճարներ» հոդվածով և 43 միլիոն 17 հազար 300 դրամ՝ «Քաղաքացիական, դատական և պետական այլ ծառայողների պարգևատրում» հոդվածում (ընդհանուր՝ 372 միլիոն 984 հազար 700 դրամ Aysor.am)», - ասված է նախարարության պատասխանում։
Նախարարությոնից հայտնել են նաև, որ ներկայացված տվյալները չեն ներառում Զբաղվածության պետական գործակալության և Բժշկասոցիալական փորձաքննության գործակալության տվյալները։

Министерство труда и социальных вопросов в 2019 году предоставило на выплату премий около 400 млн. драмов
15/01/2020 15:30
Министерство труда и социальных вопросов Армении в 2019 году предоставило на выплату премий сотрудникам около 400 млн. драмов.
В ответ на запрос Aysor.am в министерстве труда и социальных вопросов сообщили:
«По части (аппарата) министерства труда и социальных вопросов в 2019 году выплачены премии в размере 119 млн. 251 тысяч 700 драмов по статье «Доплаты к зарплатам работников», 210 млн. 715 тысяч 700 драмов – премии по статье «Денежные поощрения и специальные выплаты» и  43 млн. 17 тысяч 300 драмов – по статье «Премии других гражданских, судебных и государственных служащих» (всего: 372 млн. 984 тысяч 700 драмов – ред. Aysor.am)».
В министерстве также сообщили, что предоставленные данные не включают данные Государственного агентства занятости и Агентства медико-социальной экспертизы.