ԱՄՆ-ում 60 մարդ է տուժել դպրոցների վրա ավիավառելիքի արտահոսքից հետո
60 մարդ  բժշկական օգնություն է ստացել այն բանից հետո, երբ օդանավն ավիավառելիք է նետել դեպի մի քանի դպրոցների տարածք, որոնք գտնվում են Լոս Անջելեսից ոչ հեռու, հայտնել է CNN -ը:
Լոս Անջելեսի հրշեջ պահպանության դեպարտամենտի տեսուչ Շոն Ֆերգյուսոնը հեռուստաալիքին հայտարարել է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել նախօրեին կեսօրից հետո: Նշվում է, որ ընդհանուր առմամբ խոսքը վերաբերում է վեց դպրոցի, որոնցից հինգը տարրական է, ևս մեկն՝ ավագ:
Հաղորդվում է, որ ավիավառելիքի արտահոսք գրանցվել է արտակարգ վայրէջքի ժամանակ: CNN-ի տվյալրով՝ խոսքը վերաբերոում Է Delta Air Lines ավիաընկերության Boeing 777-200 ինքնաթիռին, որը մեկնել էր Շանհայ, սակայն հարկադրված է եղել վերադառնալ Լոս Անջելես շարժիչի հետ կապված խնդրի պատճառով:

В США 60 человек пострадали после сброса авиатоплива на школы
Шестьдесят человек получили медпомощь после того, как самолет сбросил авиатопливо на территории нескольких школ под Лос-Анджелесом, передает CNN.
Инспектор департамента пожарной охраны округа Лос-Анджелес Шон Фергюсон заявил, что инцидент произошел накануне вскоре после полудня. По его словам, в общей сложности речь идет о пяти начальных и одной старшей школе.
При этом, согласно данным, опубликованным в Twitter окружной пожарной службы, число пострадавших составило 44 человека из четырех школ.
В полиции объединенного школьного округа Лос-Анджелеса (LAUSD) заявили, что ни одному из пострадавших не потребовалась госпитализация.
В Twitter LAUSD сообщалось, что сброс авиатоплива произошел во время экстренной посадки самолета. По данным CNN, речь идет о Boeing 777-200 авиакомпании Delta Air Lines, который следовал в Шанхай, однако был вынужден вернуться в Лос-Анджелес из-за проблем с двигателем.