Մելբուրնի օդանավակայանում մոտ 50 չվերթ է չեղարկվել հրդեհների հետևանքով առաջացած ծխի պատճառով
Ավստրալական Մելբուրնում օդանավակայանի աշխատանքը խափանվել է անտառային հրդեհներից առաջացած ծխի հետևանով վատ տեսանելիության պատճառով, մոտ 50 ներքին չվերթ չեղարկվել է, հայտնում է Australian հրատարակությունը:
Ըստ օդանավակայանի ներկայացուցչի՝ չեղյալ են հայտարարվել մոտ 50 թռիչք, որոնք ժամանում էին և մեկնում օդանավակայան, հետաձգվել են ևս տասնյակ թռիչքներ: Չեղարկումների մեծ մասն ազդել է Մելբուրնի և Սիդնեյի միջև թռիչքների վրա:
Օդանավակայանի խափանման պատճառ է դարձել ծխի հետևանով վատ տեսանելիության և գարշահոտությունը, Twitter- ում նշում է օդային նավահանգիստը:

В аэропорту Мельбурна отменили около 50 рейсов из-за смога от пожаров
Работа аэропорта в австралийском Мельбурне нарушена в связи с плохой видимостью, вызванной смогом от лесных пожаров, отменено около 50 внутренних рейсов, сообщает издание Australian.
По словам представителя аэропорта, около 50 рейсов, как прибывающих, так и отправляющихся из аэропорта, были отменены, еще десятки рейсов вылетают с задержкой. Большинство отмен коснулось рейсов между Мельбурном и Сиднеем.
Причиной нарушения работы аэропорта стали ухудшенная из-за дыма видимость и штормовой ветер, отмечается в Twitter воздушной гавани.