Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոբերտ Աբելային՝ Մալթայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալթայի վարչապետ Ռոբերտ Աբելային՝ Մալթայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մալթայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ Ձեր պատախանատու առաքելության մեջ՝ միտված բարեկամ Մալթայի Հանրապետության բարգավաճմանն ու բարօրությանը:
Հայաստանը կարևորում է Մալթայի հետ բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդումն ու խորացումն ամենատարբեր ոլորտներում: Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ գործակցության օրակարգը կհամալրվի նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով՝ ի շահ մեր ժողովորդների»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Роберту Абеле в связи с избранием премьер-министром Мальты
16/01/2020 12:11
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Роберту Абеле в связи с его избранием на пост премьер-министра Мальты, сообщает пресс-служба премьера Армении.
В послании, в частности, говорится: «Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Республики Мальта. Желаю новых успехов в Вашей ответственной миссии, направленной на процветание и благоденствие дружественной Республики Мальта.
Армения придает важность дальнейшему укреплению и углублению дружественных связей с Мальтой в самых разных сферах. Я уверен, что в период Вашего пребывания на посту благодаря совместным усилиям повестка дня двустороннего сотрудничества пополнится новыми программами и инициативами – в интересах наших народов».