Իսրայելը հարվածներ է ՀԱՄԱՍ-ի թիրախներին
Իսրայելական ուժերը հարված են հասցրել ՀԱՄԱՍ պաղեստինյան շարժմանը՝ ի պատասխան երկրի ուղղությամբ պայթուցիկով փուչիկներ գործարկելուն: Այս մասին հաղորդվել է ուրբաթ Իսրայելի Պաշտպանության բանակի Twitter- ի էջում:
«Գազայի հատվածում ահաբեկիչներն օրվա ընթացքում պայթուցիկներով փուչիկներ են գործարկել իսրայելական շենքերի ուղղությամբ: Ի պատասխան՝ Իսրայելի Պաշտպանության ուժերի մարտական ուղղաթիռը հարվածել է ՀԱՄԱՍ-ի ստորգետնյա ենթակառուցվածքին», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Չորեքշաբթի իսրայելցի գրոհայինները հարվածել են նաև Գազայի հատվածում գտնվող ՀԱՄԱՍ-ի մի քանի ռազմական օբյեկտների՝ ի պատասխան այդ օրն ավելի վաղ Իսրայելի տարածքով չորս հրթիռ արձակելում:

Израиль нанес удары по целям ХАМАС
Израильские ВС ударили по объектам палестинского движения ХАМАС в ответ на запуск в сторону территории страны воздушных шаров со взрывчаткой. Об этом в пятницу сообщается на странице Армии обороны Израиля в Twitter.
"Террористы в секторе Газа в течение дня запускали шары со взрывчаткой в израильские здания. В ответ боевой вертолет Армии обороны Израиля нанес удар по подземной инфраструктуре ХАМАС", - говорится в сообщении.
В среду израильские истребители также поразили несколько военных объектов ХАМАС в секторе Газа в ответ на запуск четырех ракет по израильской территории ранее в тот же день.