ԱՄՆ-ը խոստովանել է, որ Իրանի հարվածի հետևանքով տուժել է ամերիկացի 11 զինվորական
ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM) հաստատել է, որ զինված ուժերի 11 ծառայող է վիրավորվել  Իրանի կողմից Իրաքում ամերիկյան ռազմակայանների գնդակոծման հետևանքով, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ակնկալվում է, որ այդ զինծառայողները կվերադառնան Իրաք, երբ կհամարվեն ծառայության համար պիտանի», - գործակալությանը հայտնել է CENTCOM- ի ներկայացուցիչ, կապիտան Բիլ Էրբանը:
Ավելի վաղ Defense One- ը գրել էր, որ հունվարի 8-ին տեղի ունեցած հրետակոծության ժամանակ գլխուղեղային վնասվածքների պատճառով հոսպիտալացվել է 11 մարդ:
Վիրավորներին տարհանել են Գերմանիայի և Քուվեյթում ամերիկյան ռազմական հիվանդանոցներ:
Իրանը հարվածել է ամերիկյան ռազմակայաններին ՝ ի պատասխան Բաղդադում տեղի ունեցած միջադեպի, որի հետևանքով զոհվել է գեներալ Ղասեմ Սուլեյմանին:

США признали, что при ударе Ирана пострадали 11 американских солдат
В Центральном командовании США (CENTCOM) подтвердили, что при обстреле Ираном американских баз в Ираке пострадали 11 военнослужащих, сообщает РИА Новости.
"Ожидается, что эти военнослужащие вернутся в Ирак, когда их посчитают пригодными к несению службы", - заявил агентству представитель CENTCOM капитан Билл Эрбан.
Ранее издание Defense One написало, что при обстреле 8 января 11 человек были госпитализированы с подозрением на черепно-мозговые травмы.
Пострадавшие были эвакуированы в американские военные госпитали в Кувейте и Ландштуле в Германии.
Удар по американским базам Иран нанес в ответ на гибель в Багдаде в результате авиаудара США генерала Касема Сулеймани.