Խորապես ցնցված եմ Գեորգի Կուտյանի ողբերգական մահվան գույժից. Սերժ Սարգսյան
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ և ողբերգական մահվան կապակցությամբ: Հայտարարությնա մեջ ասված է.
«Խորապես ցնցված եմ Գեորգի Կուտյանի ողբերգական մահվան գույժից: Խոսքերն անզոր են արտահայտելու այն մեծ ողբերգությունը, որը ոչ միայն Գեորգի Կուտոյանի՝ անդառնալի և չափազանց ցավալի կորուստ կրած ընտանիքինն է, այլև բոլոր նրանցն, ովքեր երբևէ ճանաչել են մարդկային և մասնագիտական բարձր որակներ ունեցող, բարեկիրթ և պարկեշտ երիտասարդին և պետական պաշտոնյային:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Գեորգի Կուտոյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, նրանց համար այս ծանր պահին` կիսում մեծ վիշտն ու կսկիծը: Թող Աստված լույսի և խաղաղության մեջ պահի Գեորգիի հոգին և մխիթարություն ու սփոփանք պարգևի նրա ընտանիքին:
Գեորգի Կուտոյանի հետ կատարվածի քննության ընթացքը, նկատի առնելով նաև պետության մեջ նախկինում նրա զբաղեցրած դիրքը, պետք է լինի մեր հասարակության ակնդետ ուշադրության և հսկողության ներքո»:

Глубоко потрясен вестью о трагической смерти Георгия Кутояна – Серж Саргсян
Третий президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования в связи с безвременной и трагической смертью бывшего директора Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна.
«Глубоко потрясен скорбной вестью о трагической смерти Георгия Кутояна. Слова бессильны, чтобы выразить всю огромную трагедию, которая постигла не только понесшую необратимую и чрезмерно болезненную потерю семью Георгия Кутояна, но и всех тех, кто когда-либо знал этого наделенного высокими человеческими и профессиональными качествами, благовоспитанного и порядочного молодого человека и государственного чиновника.
Выражаю глубокие соболезнования семье, родным и близким Георгия Кутояна, разделаю это большое горе и горечь утраты в столь трудную для них минуту. Да хранит Господь его душу в свете и покое, пошлет утешение и отраду его семье.
Ход следствия в связи с произошедшим с Георгием Кутояном, учитывая занимаемое им в прошлом положение в государстве, должен находиться под пристальным вниманием и контролем нашего общества», - говорится в заявлении третьего президента Армении.