Ադրբեջանում խորհրդարանանակն ընտրություններից առաջ մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը
Նախընտրական քարոզարշավը մեկնարկում է ուրբաթ՝ կապված Ադրբեջանի Միլի մեջլիսի (խորհրդարանի) արտահերթ ընտրությունների հետ, այն կավարտվի փետրվարի 8-ին:
Ավելի վաղ Միլլի Մեջլիսը հայտարարել էր ինքնալուծարման մասին, և այդ կապակցությամբ առաջարկություն էր ուղարկել պետության ղեկավար Իլհամ Ալիևին՝ արտահերթ ընտրություններ նշանակելու համար: Երկրի խորհրդարանը բաղկացած է 125 պատգամավորից, մանդատների մեծամասնությունը պատկանել է «Նոր Ադրբեջան» կուսակցությանը: Նախագահը հաստատել է խորհրդարանի լուծարումը և նախատեսել արտահերթ ընտրություններ փետրվարի 9-ին:
Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաղորդել է, որ ընտրություններին մասնակցելու համար գրանցվել է 20 կուսակցությունից 1534 թեկնածու, ինչը ռեկորդ է երկրի համար:

В Азербайджане стартует агитация перед выборами в парламент
Предвыборная агитация стартует в пятницу в связи с внеочередными выборами в Милли Меджлис (парламент) Азербайджана, она завершится 8 февраля.
Ранее Милли Меджлис объявил о самороспуске и в связи с этим направил предложение главе государства Ильхаму Алиеву назначить внеочередные выборы. Парламент страны состоит из 125 депутатов, большинство мандатов было у партии "Новый Азербайджан". Президент утвердил самороспуск парламента и назначил внеочередные выборы на 9 февраля.
Центральная избирательная комиссии Азербайджана сообщила, что для участия в выборах регистрацию прошли 1534 кандидата от 20 партий, что является рекордом для страны.