Շրջակա միջավայրի նախարարությանը պարգևատրումների համար պետբյուջեից հատկացվել է մոտ 217 միլիոն դրամ
Շրջակա միջավայրի նախարարությունն Aysor.am-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան՝ ներկայացրել է, թե 2019 թվականի ընթացքում որքան գումար են հատկացրել պարգևավճարներին համար։
«2019 թվականի պետական բյուջեի միջոցներից Շրջակա միջավայրի նախարարությանը պարգևատրման համար հատկացվել է 216 միլիոն 858 հազար 100 դրամ», - ասված է նախարարության պատասխանում։
Նախարարությունից նշել են, որ «Պարգևատրումներ, դրամական խրախուսումներ և հատոկ վճարներ» հոդվածով հատկացվել է 155 միլիոն 419 հազար 300 դրամ, իսկ «Քաղաքացիական, դատական և պետական այլ ծառայողների պարգևատրում» հոդվածով՝ 61 միլիոն 438 հազար 800 դրամ։

В 2019 году из средств госбюджета министерству охраны природы выделено на премии около 217 млн. драмов
17/01/2020 15:59
Министерство окружающей среды в 2019 году предоставило для выплаты премий сотрудникам около 217 млн. драмов.
В ответ на письменный запрос Aysor.am в министерстве охраны природы сообщили:
«В 2019 году из средств госбюджета министерству охраны природы выделено на премии 216 млн. 858 тысяч 100 драмов».
В министерстве сообщили также, что по статье «Премии, денежные поощрения и специальные выплаты» на премии предоставлены 155 млн. 419 тысяч 300 драмов, а  по статье «Премии других гражданских, судебных и государственных служащих» – 61 млн. 438 тысяч 800драмов.