«Փաստ». Իշխանության առաջնային թեմաներից են ՍԴ դատավորների շուրջ առկա թնջուկը
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, իշխանական ուժը վերջին երկու օրերին խմբակցությունների (ԱԺ և ավագանու) ու վարչության մի քանի փակ նիստեր էր հրավիրել, որոնց անձամբ մասնակցել է Նիկոլ Փաշինյանը, ավելին՝ այս քննարկումների հիմնական բանախոսն ու կազմակերպիչը եղել է վարչապետը։
Սակայն մտահոգող հարցերը, բնականաբար, միայն այս հանդիպումներով չեն սահմանափակվում, քննարկումներ են ընթանում տարբեր ֆորմատներով: «Փաստ» թերթի իշխանական աղբյուրի փոխանցմամբ, առաջնային թեմաներից են ՍԴ դատավորների շուրջ առկա թնջուկը, դատավորներին ամեն գնով «տուպիկ» մտցնելու հնարավորությունները։
Ըստ տեղեկությունների, քննարկումներից մեկի ժամանակ նույնիսկ առաջարկ է հնչել, որ ցանկալի արդյունք չունենալու դեպքում պետք է ձերբակալել Հրայր Թովմասյանին»:

«Паст»: Ситуация вокруг судей КС – одна из первоочередных тем власти
Как известно, за последние два дня правящая политическая сила созвала несколько закрытых заседаний фракций (Национального Собрания и Совета старейшин) и правления, в которых участвовал лично Никол Пашинян, более того – премьер-министр был главным организатором и выступающим на этих обсуждениях, пишет газета «Паст».
Однако, вызывающие обеспокоенность вопросы, естественно, не ограничиваются этими встречами, обсуждения проводятся в различных форматах. Как передает источник издания в правительстве, одной из первоочередных тем являются «узел» проблем вокруг судей Конституционного суда, возможности любой ценой «завести в тупик» судей.
По сведениям, во время одного из обсуждений прозвучало даже предложение, что в случае невозможности достижения желательного результата,  Грайра Товмасяна нужно арестовать.