Փողոցներ փակելն այլևս նոր իրականության մեջ չի տեղավորվում. Գարիկ Սարգսյան
Սպանդանոցային պարտադիր մորթի վերաբերյալ որոշման դեմ բողոքող Մխչյան գյուղի բնակիչները ժամանակավորապես դադարեցնում են բողոքի ակցիան. նրանք կսպասեն մինչև այսօր՝ ժամը 18։00-ն։
«Մարզի անասնապահների հետ համաձայնության եկանք այսօր՝ ժամը 18:00-ին, հանդիպել մարզպետարանում և քննարկել իրենց կողմից ներկայացված հարցերն ու խնդիրները: Հանդիպմանը մասնակից կլինեն նաև Արարատի մարզից ընտրված պատգամավորները:
Այսօր ունենք իշխանություններ, որոնք պատրաստ են լսել քաղաքացու՝ ցանկացած որոշման դեմ ներկայացվող խնդիրները: Փողոցներ փակելն այլևս նոր իրականության մեջ չի տեղավորվում», - Facebook-յան իր էջում գրել է Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը։

Блокирование улиц уже не укладывается в новую действительность – губернатор Арарата
Жители села Мхчян, протестующие против решения правительства об обязательном забое скота на лицензированных бойнях, сегодня временно прекратили акцию протеста до 18:00.
«Мы достигли договоренности с животноводами области, что встретимся сегодня в 18:00 в областной администрации и обсудим волнующие их вопросы и проблемы. Во встрече примут участие также избранные от Араратской области депутаты парламента.
Сегодня у нас есть власть, которая готова выслушать граждан – все выдвигаемые ими возражения против любого решения. Блокирование улиц уже не укладывается в новую действительность», - написал на своей странице в Facebook губернатор Араратской области Гарик Саркисян.