Եգիպտոսում հինգ մարդ է մահացել երեք մեքենաների մասնակցությամբ վթարի հետևանքով
Եգիպտոսի կենտրոնում գտնվող Սոհագ նահանգում երեք մեքենաների բախման հետևանքով հինգ մարդ է մահացել, ևս 15 տեղացի վիրավորվել է, հայտնում է եգիպտական Sada al-Balyad թերթի կայքը:
«Սոհագ նահանգի Կարմիր ծովի մայրուղու վրա բախվել է երեք մեքենա. չորս հոգի տեղում մահացել է, ևս մեկը՝ շտապօգնության մեքենայում՝ հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին, ևս 15-ը մարդ վիրավորվել է», - ասվում է պարբերականի հաղորդագրության մեջ:
Ըստ Ճանապարհային ոստիկանության տվյալների՝ վթարի պատճառը կարող է լինել արագության գերազանցումը և հանդիպակաց գոտի դուրս գալը:

В Египте пять человек погибли в ДТП с тремя автомобилями
Три автомашины столкнулись в провинции Сохаг в центральной части Египта, погибли пять и пострадали еще 15 местных жителей, сообщает сайт египетской газеты "Сада аль-баляд".
"Столкнулись три автомашины на трассе "Красное море" в провинции Сохаг. На месте погибли четыре человека, еще один скончался в машине скорой помощи по пути в больницу. Пострадали еще 15 человек", - говорится в сообщении издания.
По информации дорожной полиции, ДТП могло произойти из-за превышения скорости участниками дорожного движения и выезда на встречную полосу.