«Իրատես». Իշխանություններն ամենևին չեն ուզում, որ մարտի 1-ի գործը բացահայտվի
«Իրատես» թերթը գրում է. «իշխանություններն ամենևին չեն ուզում, որ մարտի 1-ի գործը բացահայտվի։ Չեն ուզում, որովհետև հիշյալ «գործ»-ում բավականին «մութ էջեր կան» նաև իրենց վերաբերող։ Եվ բացառապես դրանով է պայմանավորված, որ նախկին գլխավոր դատախազ, բոլոր ժամանակներում «գորշ կարդինալի» համարում ունեցող Աղվան Հովսեփյանին իշխանությունները մատով անգամ չեն կպչում։
Նիկոլ Փաշինյանը, որը բոլորին «պառկըցնում» է ասֆալտին, երբևէ որևէ բառ չի արտաբերել Աղվան Գառնիկիչի մասին։ Այն Գառնիկիչի, որը սովետի ժամանակ եղել է «Ղարաբաղ կոմիտեին» դատող դատախազը, ապա ԼՂ ԳԽ առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի գործը վարող քննիչը, 27-ը նրա «անհուն» սիլուետի ներքո է անցել, ու ասում են, ոչ միայն «արժեքավոր» ինֆորմացիոն փոխանակումներ է անում իշխանությունների հետ, այլև նույնքան «արժեքավոր» նյութեր ունի այն ժամանակվա ընդդիմության մասով` մարտի 1-ին իրադարձությունների հետ կապված»:

«Иратес»: Власти вовсе не хотят, чтобы дело 1 марта было раскрыто
Газета «Иратес» пишет, что власти вовсе не хотят, чтобы дело 1 марта было раскрыто. Не хотят, поскольку в упомянутом «деле» есть «много темных страниц», которые также касаются их. И исключительно этим обусловлен тот факт, что власти даже пальцем не прикасаются к бывшему прокурору, имеющему во все времена славу «серого кардинала» Агвану Овсепяну.
Никол Пашинян, который «укладывает» всех на асфальт, никогда ни слова не говорил об Агване Ганиковиче. О том Гарниковиче, который советские в годы был прокурором, судящим комитет «Карабах», затем ведущим дело первого председателя Верховного совета Нагорного Карабаха Артура Мкртчяна следователем, 27 октября прошло «под его сенью». Как говорят, он не только обменивается «ценной» информацией с властями, но и обладает столь же «ценными» материалами об оппозиции, касающимися событий 1 марта.