Կառլոս Գոնը կանխատեսել է, որ «Nissan»-ը կսնանկանա
«Nissan»-ի նախկին ղեկավար Կառլոս Գոնը կանխատեսում է ավտոարտադրողի սնանկացում՝ երկու-երեք տարիների ընթացքում, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով Գոնի փաստաբաններից Նոբուո Գոհարային:
Գոհարան նշել է, որ Գոնը չի բացատրել՝ ինչն է առաջացրել այդ կարծիքը:
Նշվում է, որ «Nissan»-ը ներկայումս կանգնած է Չինաստանում և Եվրոպայում ավտոմեքենաների վաճառքի անկման եզրին, ինչի պատճառով ընկերությունը վատթարացնում է վաճառքի կանխատեսումը ընթացիկ ֆինանսական տարվա համար, որը ավարտվում է մարտի 31-ին:
Անցած տարվա ընթացքում «Nissan»-ի բաժնետոմսերի արժեքը նվազել է գրեթե 31%-ով:
Գործակալության տվյալներով՝ Գոնը դա ասել է Գոհարային, երբ վերջինս տեղեկություններ էր հավաքում Գոնի մասին գրքի համար։
Նշվում է, որ Գոհարայի և Գոնի միջև վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել «Nissan»-ի նախկին ղեկավարի փախուստից երկու օր առաջ:

Карлос Гон предрек Nissan банкротство
Бывший глава Nissan Карлос Гон предсказал банкротство автопроизводителя в течение двух-трех лет, передает «Интерфакс» со ссылкой на одного из адвокатов Гона Нобуо Гохара.
Гохара отметил, что Гон не объяснил, чем обусловлено такое мнение.
Подчеркивается, что Nissan в настоящее время сталкивается со снижением продаж автомобилей в Китае и Европе, из-за чего компания ухудшила прогноз продаж на текущий завершающийся 31 марта фингод. За последний год стоимость акций Nissan упала почти на 31%.
По данным агентства, Гон сказал это Гохаре, когда тот собирал информацию для книги о Гоне, которую собирался выпустить до начала судебных слушаний по делу бывшего топ-менеджера.