Անհայտ անձը Սիեթլում հրաձգություն է իրականացրել
Սիեթլի կենտրոնական շրջանում անհայտ անձը չորեքշաբթի  հրաձգություն է իրականացրել, մեկ մարդ սպանվել է, հինգը՝ վնասվածքներ ստացել։ Այս մասին հայտնում է քաղաքի ոստիկանական վարչության Twitter-ի էջը:
Ըստ իրավապահ մարմինների՝ կասկածյալին հաջողվել է փախչել դեպքի վայրից։ Նրան որոնում են ոստիկանության աշխատակիցները։
NBC հեռուստաալիքի տեղեկությունով՝ կրակոցները կատարվել են զբոսաշրջիկների շրջանում հանրահայտ վայրում: Նախնական տեղեկություններով՝ կասկածյալը հանցակիցներ չի ունեցել: 9-ից մինչև  55 տարեկան 5 տուժածներին հոսպիտալացրել են: Վիրավորներից մեկի վիճակը ծանր է:

Неизвестный открыл стрельбу в Сиэтле
Неизвестный открыл стрельбу в среду в центральном районе города Сиэтл (штат Вашингтон), один человек убит, пятеро получили ранения. Об этом сообщается в Twitter полицейского управления города.
По словам сотрудников правоохранительных органов, подозреваемому удалось сбежать с места происшествия. В настоящее время его разыскивают сотрудники правоохранительных органов.
По сведениям телеканала NBC, стрельба была открыта в месте, популярном среди туристов. По предварительным данным, у подозреваемого не было сообщников. Пятеро пострадавших в возрасте от 9 лет до 55 лет были госпитализированы.