Դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին կրակելու դեպքով հարուցվել է քրգործ
Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանի երկշերտ ապակիների արանքում կրակված գնդակի հայտնաբերման փաստի առթիվ, դատավորի տված հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
«Ավելորդ շահարկումների տեղիք չտալու համար հարկ եմ համարում նշել, որ դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ չնայած երկշերտ ապակու դրսի հատվածը եղել է կոտրված, որը դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանը հայտնաբերել է դեռևս հունվարի ութին՝ այս տարվա աշխատանքային առաջին օրը աշխատասենյակ մտնելուց հետո, սակայն, ապակու ներսի շերտը եղել է անվնաս: Եվ միայն հունվարի 21-ին երկու ապակիների արանքում գնդակը հայտանաբերելուց հետո է Տ. Գրիգորյանը դիմել ոստիկանություն:
Այսինքն նյութերի նախապատրաստման ընթացքում ձեռք չեն բերվել այնպիսի տվյալներ, որոնք առերևույթ կվկայեին, որոշակի նպատակներով դիտավորությամբ արձակված կրակոցի մասին, առավելևս որ դեպքը, ըստ ամենայնի, տեղի է ունեցել տոնական հանգստյան օրերին:
Չնայած այս հանգամանքին, ինչպես նաև նրան, որ քրեական գործը հարուցվել է ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք ձեռք բերելու, իրացնելեւ, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու հատկանիշներով, նախաքննության ընթացքում կձեռնարկվեն համապատասխան միջոցներ՝ կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով», - տեղեկացրել է նա:

По факту выстрела в окно кабинета судьи Татевик Григорян возбуждено уголовное дело
Советник генпрокурора Армении Гор Абрамян сообщил на своей странице в Facebook, что по факту обнаружения стреляной пули между стеклами на окне кабинета судьи суда общей юрисдикции Еревана Татевик Григорян, на основании заявления судьи, возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 235 Уголовного кодекса Армении.
«Во избежание лишних спекуляций, считаю необходимым отметить, что при осмотре места происшествия выяснилось: несмотря на то, что Татевик Григорян еще в 8 января, в первый рабочий день этого года обнаружила, что внешний слой окна разбит, однако внутренний слой был в целости. Уже 21 января, после того, как Т.Григорян обнаружила пулю между двумя стеклами, она обратилась в полицию.
То есть, при подготовке материалов не получено данных, которые свидетельствовали бы о произведенном умышленно, в определенных целях, выстреле. Тем более, что инцидент, по всей вероятности, произошел в праздничные нерабочие дни.
Несмотря на это обстоятельство, а также то, что уголовное дело возбуждено по признакам  незаконного приобретения, сбыта, хранения, перевозки или ношения оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, в ходе предварительного следствия будут предприняты соответствующие меры для выяснения всех обстоятельств происшествия», - сообщил он.