Մահացել է ԱՀԿ գործադիր տնօրեն, բժիշկ Պիտեր Սալաման
Մահացել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գործադիր տնօրեն, բժիշկ Պիտեր Սալաման, Twitter-ի իր պաշտոնական էջում գրել է կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադան Գեբրեյեսուսը:
«Ես խորապես ցավում և տխրում եմ իմ գործընկերոջ և ընկերոջ՝ ԱՀԿ գործադիր տնօրեն դոկտոր Պիտեր Սալամայիի անսպասելի մահից...Մենք մեր անկեղծ ցավակցությունն ենք հայտնում Պիտերների ընտանիքին, նրա ընկերներին և գործընկերներին», - գրել է Գեբրեյեսուսը:
Սալաման կազմակերպությունում սկսել է աշխատել 2016 թվականից: Դրանից առաջ նա աշխատել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ում` որպես տարածաշրջանային տնօրեն, որը համակարգում էր Մերձավոր Արևելքն ու Հյուսիսային Աֆրիկան:

Умер исполнительный директор ВОЗ, доктор Питер Салама
Умер исполнительный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), доктор Питер Салама, сообщил в своем официальном аккаунте в Twitter генеральный директор организации Тедрос Адан Гебрейесус.
"Я глубоко опечален и огорчен в связи с неожиданной кончиной моего коллеги и друга, доктора Питера Салама, исполнительного директора ВОЗ… Мы выражаем наши искренние соболезнования семье Питера, его друзьям и коллегам", - написал Гебрейесус.
Салама начал работать в организации с 2016 года. До этого он работал в ЮНИСЕФ в качестве регионального директора, курирующего ближневосточное и североафриканское направления.