Օրվա իշխանությունն ունի ինձնից արագ ձերբազատվելու խնդիր. ՍԴ նախագահ (Տեսանյութ)
Այն, ինչ այս օրերին տեղի է ունենում իմ և ՍԴ-ի շուրջ, գալիս է հիմնավորելու, որ խնդիրներն, իրոք, խորքային են, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը։
«Օրվա իշխանությունն ունի խնդիր՝ արագ ձերբազատվելու ինձնից՝ որպես Սահմանադրական դատարանի նախագահ։ Այդ ամբողջն արվում է շատ կոպիտ, արդեն շատ ակնհայտ։ Մեր և միջազգային հանրությունն այդ ամբողջին տեղյակ է։ Ինձ համար Հրայր Թովմասյանի խնդիրը երկրորդական-երրորդական է։ Ինձ համար շատ ավելի կարևոր է երկրի հեղինակությունը, երկրի վաղվա օրը։ Չի կարելի տարիներով հավաքած հեղինակությունն այդքան արագ մսխել», - ասաց Հրայր Թովմասյանը։
ՍԴ նախագահը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ իրենց արգելվել է տեսանկարահանել իր բնակարանի խուզարկության գործընթացը։ Փաստաբաններն, այնունամենայնիվ, որոշակի նկարահանում կատարել են։

Today’s authorities want to get rid of me: CC chairman
The developments over the Constitutional Court prove that the issues are really much deeper, CC chairman Hrayr Tovmasyan told the reporters after the search conducted in his apartment.
“Today’s authorities have one issue: to get rid of me as the chairman of the Constitutional Court. All this is being done very roughly and already very obviously. Our and international communities know all it. For me the issue of Hrayr Tovmasyan is secondary. The important thing for me is the country’s authority, the country’s future. You cannot waste the image of the country gained for many years so quickly,” Tovmasyan said.
He said they were not allowed to videotape the process of search, but the lawyers managed to do some videos.