«Օլիգարխ» և «օլիգարխիա» նշանակում ա քչերի իշխանություն, ՀՀ-ում քչերի իշխանություն այլևս չկա. Նիկոլ Փաշինյան
25/01/2020 13:03
2019թ.-ի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում 1000 խոշոր հարկ վճարողները հայտարարագրել են 764.5 մլրդ դրամ հարկ, ինչը 2018թ.-ի նույն ժամանակահավտվածի համեմատ ավելի է 90.7 մլրդ դրամով կամ 13 տոկոսով, ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ 100 փաստ նոր Հայաստանի մասին ներկայացնելիս՝ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշեց՝ 2017թ.-ի հունվար-սեպտեմբերի համեմատ խոշոր հարկ վճարողների վճարած հարկերի չափը կազմել է185.5 մլրդ դրամ կամ 32 տոկոս:
«Էս էլ են մասին ա, որ օլիգարխիա կա՞, թե՞ չկա: Որ օլիգարխն իրա հարկերը վճարում ա՝ էլ ի՞նչ օլիգարխ: Այսինքն՝ ինքը արտոնյալ չի: «Օլիգարխ» և »օլիգարխիա» նշանակում ա քչերի իշխանություն: Հայաստանի Հանրապետությունում քչերի իշխանություն չկա և չի լինելու այլևս: ՀՀ-ում կա շատերի իշխանություն՝ ի դեմս ՀՀ ժողովրդի», - ասաց Փաշինյանը:

There is no oligarchy in Armenia: Armenia’s PM
In January-September 2019 1,000 big tax payers declared 764,5 billion AMD taxes which is 13% more (90,7 billion AMD) as compared with the same span of 2018, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said today at a press conference presenting 100 facts about new Armenia.
He said that as compared with January-September 2017 the amount of paid taxes made 185,5 billion AMD or 32%.
“This is about whether we have oligarchy or not. If a person pays taxes he is not oligarch. It means he is not privileged. Oligarchy means the authority of a small group of people. There is no such thing in Armenia. In Armenia we have authority of many on behalf of the people of Armenia,” Pashinyan said.