Թուրքիայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի (Տեսանյութ)
Թուրքիայի արևելյան Մալաթիա և Էլյազիգ նահանգներում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 21-ի, վնասվածքներ է ստացել 1030 մարդ, հայտնում է արտակարգ իրավիճակների և բնական աղետների գործակալությունը:
6.8 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը ժամը 20.55-ին՝ Էլյազիգ նահանգի Սիվրիջ քաղաքի շրջանում: Ըստ Արտակարգ իրավիճակների կառավարման գործակալության՝ աղետի գոտում աշխատում է Թուրքիայի 28 նահանգներից 493 փրկարարական ջոկատ:
Երկրաշարժի գոտի է առաքվել 1689 վրան, 1656 մահճակալ և 9200 վերմակ:
Բջջային օպերատորները հայտարարել են անվճար հաղորդակցման ծառայություններ Էլյազիգում և Մալաթիայում մատուցելու մասին:

Число погибших при землетрясении в Турции возросло до 21 (Видео)
По последним данным, 21 человек погиб и 1030 пострадали в результате сильного землетрясения на востоке Турции, сообщило Агентство по чрезвычайным ситуациями и стихийным бедствиям (AFAD) страны.
Землетрясение магнитудой 6,8 с эпицентром в районе города Сивридже провинции Элязыг произошло в пятницу в 20.55 (мск). По данным Агентства по чрезвычайным ситуациям, в районе стихийного бедствия работают 493 команды спасателей из 28 турецких провинций.
В зону землетрясения доставлено 1689 палаток, 1656 кроватей и 9200 одеял. Сотовые операторы объявили о бесплатных услугах связи в Элязыге и Малатье.