Որոշ մարդիկ, այդ թվում՝ նաև դրսի ուժերի թելադրանքով, փորձել են վարկաբեկել մեր բանակը՝ չի հաջողվել. Սերժ Սարգսյան
28/01/2020 16:56
Մեր բանակը նսեմացնել չի հաջողվել, որովհետև մեծ հաշվով մեր բանակը ձախողումներ չի ունեցել, Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը:
«Մեր բանակը փառապանծ բանակ, հաղթական բանակ է և անկախ նրանից, որ այս բանակի ձևավորման հենց առաջին օրերից որոշ մարդիկ, այդ թվում՝ նաև դրսի ուժերի թելադրանքով, փորձել են վարկաբեկել մեր բանակը, նսեմացնել մեր հաղթանակները, դա նրանց չի հաջողվել: Չի հաջողվել շատ պարզ պատճառով, որովհետև մեծ հաշվով մեր բանակը ձախողումներ չի ունեցել: Մեր բանակը մարտի դաշտում, այն էլ՝ ոչ մեկ անգամ, ապացուցել է իր ունակությունը՝ պաշտպանելու Հայաստանի, հայ ժողովրդի, այդ թվում՝ նաև Արցախի Հանրապետությունում ապրող մեր հարենակիցների անվտանգությունը», - ասաց Սարգսյանը:
Հանրապետության երրորդ նախագահն ընդգծեց՝ կարևոր է ամուր պահել հավատը բանակի նկատմամբ.
«Այս նվիրական օրը ես մի մաղթանք ունեմ, որ ամուր պահենք հավատը մեր բանակի նկատմամբ: Սա շատ կարևոր հանգամանք է և թույլ չտանք, որ մարդիկ ինչ-ինչ նպատակներով փորձեն վարկաբեկել մեր բանակը: Սա անթույլատրելի է»:

Некоторые люди, в том числе и под диктовку внешних сил, пытались дискредитировать нашу армию, но это не удалось – Серж Саргсян
28/01/2020 18:41
Попытки дискредитации Армянской армии не удались, поскольку армия, по большому счету, не имела поражений, заявил сегодня третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян журналистам в военном пантеоне «Ераблур».
«Наша армия – славная и победоносная, и независимо от того, что с первых дней формирования этой армии некоторые люди, в том числе и под диктовку внешних сил, пытались принизить роль Вооруженных сил и наших побед, им это не удалось сделать. Не удалось, по очень простой причине, поскольку наша армия, по большому счету не имела поражений. Наша армия на поле боя, причем несколько раз, доказывала свою способность защищать безопасность Армении и армянского народа, в том числе проживающих в Республике Арцах наших соотечественников», - заявил Серж Саргсян.
Третий президент Армении подчеркнул, что важно, чтобы вера в армию оставалась крепкой.
«В этот священный день у меня есть одно пожелание, чтобы мы крепко верили в нашу армию. Это очень важное обстоятельство. Не позволим, чтобы люди с какими-то целями пытались дискредитировать нашу армию. Это неприемлемо», - отметил третий президент Армении.