Ջոնսոն. ԵՄ-ից դուրս գալը կդառնա Մեծ Բրիտանիայի միավորման ու նորացման նոր փուլի սկիզբը
Միացյալ Թագավորության վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը կարծում է, որ Եվրամիությունից երկրի առաջիկա դուրս գալը նոր փուլի սկիզբ է բոլոր բրիտանացիների կյանքում, որը պետք է ընթանա միավորման ու նորացման նշանաբանի ներքո: Այդ մասին ասված է Ջոնսոնի ուղերձում, որը տարածել է կառավարության ղեկավարի մամուլի ծառայությունը:
Վարչապետը պետք է ելույթ ունենա Լոնդոնի ժամանակով ժամը մոտ 22:00-ին (Երևանի ժամանակով շաբաթ օրը ժամը 02:00-ին)՝ այն պահից մեկ ժամ առաջ, երբ Մեծ Բրիտանիան պաշտոնապես կլքի Եվրամիությունը, որի կազմում նա անցկացրել Է 47 տարի և մեկ ամիս:
«Ամենակարևորը, որ պետք է ասենք այսօր, այն է, որ սա է ոչ թե վերջն է, այլ սկիզբը: Սա այն պահն է, երբ լուսաբացը ներխուժում է, և վարագույրը բարձրանում է նոր գործողություն սկսելու համար: Սա է իրական ազգային նորացման և փոփոխության պահը», - ասվում է Ջոնսոնի հայտարարության մեջ:
Վարչապետի կարծիքով՝ երկրի տարբեր շրջանները պետք է զարգացնել: «Սա նոր դարաշրջանի արշալույսն է, որում մենք այլևս չեն համաձայնի, որ ձեր ու ձեր ընտանիքների կյանքում հնարավորությունները կախված լինեն այն բանից, թե երկրի որ մասում եք դուք ապրում: Սա այն պահն է, երբ մենք սկսում ենք միավորվել ու հասնել նոր մակարդակի»,- ասված է Ջոնսոնի ուղերձում: «Մեր՝ որպես կառավարության դերը, իմ աշխատանքը պետք է կայանա նրանում, որ միավորենք մեր երկիրն ու առաջ տանեք»:

Джонсон: выход из ЕС станет началом нового этапа единения и обновления Великобритании
Премьер-министр Соединенного Королевства Борис Джонсон считает предстоящий выход страны из Евросоюза началом нового этапа в жизни всех британцев, который должен пройти под знаком объединения и обновления. Об этом говорится в обращении Джонсона, выдержки из которого распространила пресс-служба главы правительства.
Премьер-министр должен выступить около 22:00 по лондонскому времени (01:00 мск субботы) - за час до того момента, как Великобритания официально покинет ЕС, в составе которого она провела 47 лет и один месяц.
"Самая важная вещь, которую стоит сказать сегодня, заключается в том, что это не конец, а начало. Это тот момент, когда забрезжил рассвет и занавес поднимается для начала нового акта. Это момент для настоящего национального обновления и изменения", - говорится в речи Джонсона.
По мнению премьера, необходимо устранить перекосы в развитии различных регионов страны. "Это рассвет новой эры, в которой мы более не согласимся с тем, чтобы возможности в жизни вас и ваших семей зависели от того, в какой части страны вы живете. Это тот момент, когда мы начинаем объединяться и выходить на новый уровень", - говорится в послании Джонсона. "Наша роль как правительства, моя работа, заключается в том, чтобы объединить нашу страну и повести нас вперед", - отмечается в текст