«Հրապարակ». Իշխանությունը տագնապած է սպասվող քաղաքական զարգացումներից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հրավիրվել է Քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության, և բավականին երկար ժամանակ այնտեղ է գտնվել։ Քննչականից հաստատեցին, որ նրան հրավիրել են որպես վկա, երկու գործով՝ գաղտնալսումների և Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի, որտեղ չարաշահումներ են արձանագրվել Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտոնավարման շրջանի հետ կապված։
Ակնհայտ է, որ իշխանությունը տագնապած է սպասվող քաղաքական զարգացումներից և ընդդիմադիր դաշտում արձանագրվող տեղաշարժերից։
Մեր տեղեկություններով, առաջիկա օրերին Վանեցյանը պաշտոնական հայտարարություն է անելու քաղաքական դաշտ մտնելու մասին, ինչը կանխելուն էլ թերևս ուղղված են ՔԿ հրավերն ու հարցաքննությունը»:

«Грапарак»: Власти обеспокоены предстоящими политическими развитиями
Газета «Грапарак» пишет, что бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян накануне был вызван на допрос в Следственный комитет и довольно долгое время оставался там. В Следственном комитете сообщили, что Ванецян был приглашен в качестве свидетеля в рамках двух уголовных дел – о прослушке телефонных разговоров и злоупотреблениях в Федерации футбола, которые касаются периода пребывания на посту президента ФФА Рубена Айрапетяна.
Очевидно, что власти  встревожены предстоящими политическими развитиями и процессами в оппозиционном поле.
«По нашим сведениям, в ближайшие дни Артур Ванецян выступит с официальным заявлением о вступлении в политику, и, пожалуй, вызов на допрос в Следственный комитет направлен на предотвращение этого», - отмечает газета.