Պակիստանի յոթ քաղաքացի է զոհվել Աֆղանստանի կողմից հրետակոծության հետևանքով
Առնվազն յոթ պակիստանցի է զոհվել երկրի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Հայբեր Փախթունխվա նահանգում՝ Աֆղանստանի կողմից հրետակոծության հետևանքով: Այս մասին երկուշաբթի հայտնել է «Geo» հեռուստաալիքը:
«Աֆղանստանի կողմից արձակված արկն ընկել է տեղի բնակչի տան վրա: Նա և նրա ընտանիքի վեց անդամները տեղում մահացել են», - հայտնել է ոստիկանության աշխատակիցը: Թաղամասում սկսվել է հակաահաբեկչական գործողություն:
Հունվարի 29-ին Իսլամաբադը ժամանակավորապես փակել է Թորխամի անցակետը Աֆղանստանի հետ սահմանին՝ Պակիստանում երկու արկի պայթյունի պատճառով:

Семь граждан Пакистана погибли при обстреле со стороны Афганистана
По меньшей мере семь мирных жителей Пакистана погибли в провинции Хайбер-Пахтунхва на северо-западе страны в результате обстрела со стороны Афганистана. Об этом в понедельник сообщает телеканал Geo TV.
"Снаряд, выпущенный с афганской стороны, попал в дом местного жителя. Он и шесть членов его семьи погибли на месте", - заявил сотрудник полиции Хайбер-Пахтунхва. В районе начата антитеррористическая операция.
29 января Исламабад временно закрыл контрольно-пропускной пункт "Торхам" на границе с Афганистаном из-за разрыва двух снарядов на территории Пакистана.